guvenli alisveris
kargo 1.95 TL
kapida odeme
  • Hoşgeldiniz

Yeni sezon

Kadın

Erkek

Ayakkabı

Aksesuar

İade ve Değişim İşlemleri

İnternet mağazasından aldığım ürünleri mağazalara iade edebilir miyim?

İnternet mağazasından alınan ürünleri faturanız ile birlikte en yakın DeFacto mağazasına iade edebilirsiniz. Mağazalarımıza 150 TL'ye kadar olan para iadeleri nakit olarak iade edilebilir. 150 TL ve üzeri siparişlerinizin iadesini lütfen E-ticaret Depo adresimize yapınız.

Siparişimdeki ürün ya da ürünleri nasıl iade edebilirim?

Eğer sipariş ettiğiniz ürün ya da ürünlerden tam anlamıyla memnun kalmadıysanız, ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünler kullanılmamış olarak, orijinal paketinde iade edilmişse, size geri ödeme yapacağız. Geri gönderilen tüm ürünlerin yanında, varsa, siparişin bir parçası olarak gönderilen ücretsiz ya da promosyon ürünler de geri gönderilmelidir. Lütfen ürünler ile birlikte size iletilen iade formunu doldurup geri göndermeyi unutmayınız. İade işlemini gerçekleştirmek için lütfen iade formunu dikkatlice ve eksiksiz doldurunuz. Paketin sağlamlığından ve su geçirmeyeceğinden emin olun. Paket bize ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluluğu altındadır. Paketinizi herhangi bir MNG kargo şubesi aracılığı ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. DeFacto iadesi olduğunu belirtmeniz yeterlidir. Diğer kargo şirketleri üzerinden yapacağınız iadelerde iade adresi bilgisine ihtiyacınız olacaktır.

İade adresi: Kazımkarabekir Mh. 1. Organize San. Bölgesi Cumhuriyet Cad. Yanı Çerkezköy / Tekirdağ.

Beden değişimi için ne yapmam gerekli? Mağazalarda değişim yapabilir miyim?

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürün ya da ürünleri değişim amacıyla geri göndermeniz şu anda mümkün değildir. Ürün değişimi için lütfen en yakın mağazamızı ziyaret ediniz. Size en yakın mağazamızı bulmak için tıklayınız.Yardımsever mağaza çalışanlarımız ürün değişiminde size memnuniyetle yardımcı olacaktır. Depomuza göndermiş olduğunuz ürünler iade olarak işleme alınıp para iadesi yapılacaktır.

İade etme süresi kaç gündür?

Eğer sipariş ettiğiniz ürün ya da ürünlerden tam anlamıyla memnun kalmadıysanız, ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade kargo masrafından kim sorumlu olacaktır?

Tüm iadelerinizi MNG kargo üzerinden ücretsiz yapabilirsiniz. DeFacto iadesi olduğunu belirtmeniz yeterlidir.

Kapıda nakit ödeme ile yaptığım siparişi nasıl iade edebilirim?

Kapıda ödeme yöntemi ile oluşturulan siparişlerinizi en yakın DeFacto mağazasına faturası ile birlikte iade ederek, 150 TL’ye kadar olan iadelerinizi nakit olarak tahsil edebilirsiniz. Kargo ile yapılan iadeler için faturanızın arka bölümünde yer alan iade formunu eksiksiz doldurmanız ve ürünlerle birlikte geri göndermeniz gerekmektedir. Kargo ile yapılan tüm iadeler internet mağazamızda kullanılmak üzere internet mağaza kredisi olarak tanımlanacaktır. İade tutarınızın banka hesabınıza yatırılmasını istiyorsanız IBAN numaranızı 444 27 15 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bize ulaştırabilir ya da destek@defacto.com.tr e-posta adresimize mail olarak gönderebilirsiniz. Banka hesap bilgileri ile siparişi veren kişi bilgileri uyuşmalıdır, aksi takdirde iade ödemesi yapılamamaktadır.

İade ettiğim ürün/ürünlerin geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Depomuza ulaşan ürünler iade politikamıza uygunluğu incelendikten en geç 1 hafta sonra Para iadenizi kredi kartınıza ya da hesap numaranıza yapılacaktır. Bankanıza bağlı olarak yapılan iadenin kredi kartınıza yansıması bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Eğer geri ödemeniz konusunda hâlâ şüpheleriniz varsa lütfen destek@defacto.com.tr adresine e-posta gönderiniz ya da 444 27 15 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı arayınız.

Elime yanlış veya kusurlu ürün geçerse ne yapmalıyım?

Siparişlerinizi hazırlarken son derece dikkatli davranmaktayız, dolayısıyla normalde böyle bir durumun olmayacağını umuyoruz. Kusurlu veya yanlış ürün gönderimi durumunda lütfen siparişinizi kargo ile iade ediniz. Sipariş miktarı kredi kartınıza veya hesap numaranıza geri iade edilecektir. Dilerseniz Mağaza kredisi olarak iadenizi talep edebilirsiniz. Lütfen talebinizi destek@defacto.com.tr adresine e-posta gönderiniz ya da 444 27 15 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı arayınız.

Lütfen İade ve Değişim Politikamızı Okuyunuz.

Tıpkı mağazalarımızda olduğu gibi ürüne bakmak ve ürünü denemek amacıyla ambalajını açabilirsiniz.
Lütfen orijinal ambalajı saklayın ve ürünle birlikte iade edin.
Ürünleri ağır kokulu parfümler, tıraş losyonu ya da iz bırakabilecek bir deodorant sürmüşken denemeyiniz.
Ayakkabıları dışarıda giymeyiniz; tabanda herhangi bir kir ve sürtme izi olmamalıdır.
Etiketleri çıkarmayınız. Mayolar / Yüzme Şortları hijyen dolayısıyla kesinlikle iade edilemez.
İç çamaşırları hijyen dolayısıyla kesinlikle iade edilemez.
Küpe v.b. takılar hijyen dolayısıyla kesinlikle iade edilemez.
Bu iade politikası hatalı ürünlere ilişkin yasal haklarınızı etkilemez.