3 Adımda Mükemmel Cilde Kavuş

01.11.2015 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Cilt bakımının en pahalı kıyafetlerden bile daha önemli olduğunu biliyoruz. Bakımlı ve parlak bir cildin vereceği etkiyi hiçbir makyaj ürünü ya da kıyafet veremez. Peki ya cildini doğru temizlediğinden ve ona yeterli ilgiyi gösterdiğinden emin misin? Mükemmel cilt için bu iç adımlık planı uygulayın ve kısa sürede farklı gör!

1.11.2015-icerik

  1. Temizle
Cildimizi tek tehdit edenin kullandığımız makyaj malzemeleri olduğunu düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Evet, makyaj malzemeleri cildimizde uzun süre kalmamalılar ancak, gün içinde toz, egzoz dumanı ve daha pek çok şeyde cildimizdeki gözenekleri tıkamak için hazır bekliyor. Yüzünde sıfır makyaj bile olsa eve geldiğide hemen cildini temizlemeyi ihmal etme. Makyaj temizlemek için makyaj temizleme mendillerinin pratikliğini, tonikle gözeneklerini kapatmak için ise yüze özel yumuşak yuvarlak pamukların donuşunu tercih et.
  1. Nemlendir
Cildini temizledikten sonra ona ihtiyacı olan mineralleri ve takviyeleri vermek gerektiğini unutma. Sen cildinin yağlı olduğundan şikayet ediyor bile olsan bu onunda bazı desteklere ihtiyacı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sadece doğru seçimleri yapman gerektiği anlamına geliyor. Cildin yağlıysa meyve özlü bir nemlendiriciyi kuru bir cilde sahipsen hindistan cevizi özlü daha yoğun bir nemlendirici kullanabilirsin.
  1. Dinlendir
Hiçbir kozmetik ürünü iyi dinlenmiş bir cilt gibi ışıltı vermez. Cildini en ok beslendiği ve kendisine geldiği zamanın uyku olduğunu unutma. Bu yüzden her gün en az 7 saat uyumaya özen göster. En rahat pijamalarını giy ve kendini huzurlu, güzel ve dinlendirici bir uykunun kollarına bırak!
Güzel bir cilt içi ihtiyacın olan her şey her elinin altında! İster DeFacto mağazalarına git istersen internetten 7/24 sipariş ver. Sen dinlenirken senin ve cildinin ihtiyacı olan her şey ayağına gelsin.

En son yazılar