Bakımlı Kadının 6 Vazgeçilmezi

10.01.2015 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Geçtiğimiz yıla damgasını vuran en önemli olaylardan birisi şüphesiz ki selfie oldu. Oscar törenleri ile başlayan selfie çekme çılgınlığı bir fenomen haline gelirken, ünlüler arasında da makyajsız fotoğraflarını yayınlamak gibi bir akım başlatmış oldu. Kimisi için pek fazla söylenecek söz yokken bazı sanatçıların kusursuz görüntüsü yılın en hayranlık uyandıran trendlerinden birisi oldu. Her zaman bakımlı ve kusursuz görünmenin ince sırları da bu fotoğraflar ile ortaya döküldü. 1. İyi görünmenin ilk sırrı kesinlikle güzel bir uyku ve iyice dinlenmekle başlıyor. Göz altlarınızda mor halkalar varken bakımlı görünmeniz pek de mümkün değil.


2. Saçlarınızın her zaman iyi göründüğünden emin olun. Eğer o gün çok elektriklendiğini düşünüyorsanız, umursamamazlık etmeyin. Bu konuda şapkalar ve bereler en yakın dostunuz olacak.


3. Kendinizi yorgun hissettiğiniz zamanlar mutlaka olacaktır. Bunu kombinlerinizi canlı renklerden yaparak kapatın. Neşeli ve enerjisi yüksek renkler sadece sizi daha canlı göstermekle kalamayacak, enerjinizi gerçekten de yükseltecekler.


4. Giyiminize ve kendinize her anlamda özen gösterin. Örneğin iyi kesimli bir iç çamaşırı takımı moralinizi ve kendinize güveninizi kesinlikle arttıracaktır.


5. Detaylara düşündüğünüzden çok daha önemlidir. Eğer bakımlı ve özenli görünmek istiyorsanız aksesuarlarınıza ayrı bir önem vermeli ve mutlaka kullanmalısınız. Kolyeler ile boynunuzu daha ince uzun gösterebilir, zarif yüzükler ile dikkatleri narin parmaklarınıza çekebilirsiniz.


6. Cool olun, ancak asla savruk görünmeyin. Rahat ve salaş parçalar, kazaklar her zaman şöyle giyinip çıkmış havası yaratmak için birebirdir, ancak bu abartırsanız ortaya cool değil dağınık bir görüntü çıkacaktır. Amacınızın her zaman doğal ve rahat görünmek olduğunu unutmayın. Abartıdan uzak durun.


Bakımlı kadınların asla vazgeçemedikleri alışkanlıkları ile sizde bu kervana katılabilirsiniz. Önemli olanın süreklilik olduğunu unutmamak bu konudaki en önemli kurallardan birisi… Siz mükemmellik yolunda kararlılığınızı gösterin moda konusundaki en trend seçimleri ise DeFacto’ya bırakın!

En son yazılar