Cildini Canlandıracak 5 Kış Maskesi

10.01.2016 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Kozmetik dünyası giderek büyüyor. Biz kadınların ilgi alanına ilk sıradan giren güzellik ve bakım için kışa özel öneriler hazırladık! Yazın sıcaklardan yıpranan cildimiz şimdi de kışla yeni bir imtihanda. Sen de bu zorlu sınavda ona biraz destek olmaya ne dersin? O zaman kışa özel 6 maske tarifi için seni böyle alalım! Tabii ki en rahat pijamalarının ve geceliğinin keyfiyle! 10012016-icerik
  1. Temizlik zamanı
Cildini temizleyerek ise başlamalısın. Bunun en kolay ve keyifli yolu ise buhar maskesi. Önce suyu güzelce kaynat sonra geniş bir kaba boşalt ve yüzünü buhara tut. Baharın etkisini arttırmak için başını bir havlu ile örtebilirsin. Kaynamış suya kalacağın nane yağı ya da çilek gibi aromalı yağlarla da harika bor aroma terapi yapabilirsin.
  1. Saraydan çıkan formüller
Güzellik konusunda Osmanlı sarayından zaman büyük bir gizem olmuştur. Sarayın güzellik sırları ise kadınların en çok merak ettiği konulardan birisi... Sende kendini saray sırlarına şımarmak hazırsan gülün etkisine kendini bırak. Kurutulmuş gül yapraklarıyla yapılmış bir maskeyi ne dersin? O zaman yaprakları kaynak suya at ve onları yumuşatmak ise başla. Sonra yaprakları bir havanda iyice ez ve içine bir iki damla gül yağı ekle. Yüzme süreceğini maskeni yarım saat beklet ve yıka. Yumuşacık bir cilt seni bekliyor!
Kış meyveleri Cildin için bir diğer sihirli maske için ise kışın en sevdiğin meyvelerinden geçiyor. Cildinin soğuktan sorduğunu düşünüyorsan ona biraz ç vitamini takviyesi yapabilirsin. Bunun için ihtiyacın olan şey çok basit. Bir portakalı soy ve rondodan geçir. İçine biraz beyaz deniz kılı ekle ve elde ettiğin kremsi formülü yüzüne sür. 15 dakika bekledikten sonra yıka ve yüzüne nemlendirici sür. Cildinin ışıltısı inanamayacaksın!
  1. Kış stresi
Kışın soğuk hava ve karanlık günlerin stresi hepimizi yoruyor. En çokta cildinizi... Buda bize sivilce ve bol bol siyah nokta olarak dönüyor. Sende bu dertten şikâyetçiysen kendini beyaz kar maskesini tazeleyiciliğine bırak. Aktaran alacağın beyaz kile çok az bebek pudrası ve krem kıvamına gelene kadarda süt ekle. Elde ettiğim beyaz karışımı yüzüne sür ve kuruyan kadar bekle. Kuruduktan sonra ılık suyla durma.
  1. Köpük etkisi
Trafik ve kirli havanın cildinize dönüşü siyah noktalar... Sende onlardan şikâyetçiysen siyah noktalara meydan okumanın zamanı geldi. Önce yüzüne uygulayacağım buhar maskesiyle gözenekleri yumuşak. Ardından yumuşak bir pelinle cildini temizle ve son olarak 1 yumurtanın beyazı ve Hindistan cevizi yağını mikserle iyice çırparak elde edeceğin maskeyi yüzüne sür. Maske yüzünde kuruduğunda onu yavaşça soy ve yüzünü ılık suyla durula. Bunu düzenli yaptığında siyah noktalarının hızlıca yok olduğunu göreceksin.
Kışın cildine meydan okuyan soğuklarıyla sende kısa özel maskelerin meydan oku. Kışın bile ışıl ışıl bir cilt için maskeleri yapması senden, maskelerini yaparken yumuşacık ve rahat pijamalarla konforunu sağlaması DeFacto’dan. Gündüz cildin gece pijama ve geceliklerinle stilin ışıldasın!

En son yazılar