Sevdiğin Kitabı Söyle Sana Stilini Söyleyelim

15.01.2016 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Herkes içinde gizli bir dünya taşır. Bu dünyayı biz istediğimiz ölçülerde dışarıya yansıttığımızı düşünüyor olsak da, aslında farkında olmadan bu dünyanın sırlarını ifşa ediyoruz. Bu bazen izlediğimiz bir film bazen mırıldandığımız bir şarkı bazense içimizde satırları dolaşan bir kitapla oluyor. Ama en çok beni anlatıyor dediğimiz kitaplar bu gizli dünyayı yansıtıyor. Peki, sizin içinizdeki kadın hangi kitaba ait? Dolabınız sizin içinizdeki satırları ele veriyor, bizden söylemesi!15012016-icerik
  1. Küçük Prens
Ruhunda küçük bir çocuk taşıyan kadınlar için Küçük Prens romanın yeri ayrıdır. Olaylara tüm içtenlikleri ile bakan bu kadınları nasıl tanırız diyorsanız etrafınızda hala olaylara bir çocuk sevinciyle şaşıranlara bir bakın. İşte onlar içindeki çocuğun ruhuna hala sıkı sıkıya bağlı olan Küçük Prens kadınları! Onların dolapları ise tam da bu çocuk ruhlarının sırlarını ortaya döküyor. Renkli elbiseler, desenli t-shirtler, çiçekli hırkalar ve içinde hayat olan her şey onların dolaplarından taşıyor.
  1. Da Vinci’nin Şifresi
Biraz gizeme ne dersiniz? Biraz da tarih… Sofistike stilleri ve zevkleriyle fark yaratan kadınların kitabı geçmişten gelen ayak izlerinin peşinden gidiyor. Gizemli ve kendinden emin parçaların kadınları için dolapları Da Vinci’nin Şifresi’ni çözmek kadar önemli ve özenli bir iş. Kalem etekler, ceket modelleri, keskin stilleriyle gömlekler Da Vinci kadınlarının olmazsa olmazı!
  1. Kürk Mantolu Madonna
Hercai bir aşkın hüzünlü bakışları onlar ele veriyor. İçlerinde derin mi derin bir his dünyası olan kadınlar diğer adlarıyla Kürk Mantolu Madonna’lar kesinlikle sevmenin ve değer vermenin tam karşılığı. Onlar her duyguyu en derinlerde yaşama konusunda tam bir ustalar. Bu yumuşak ruhlarının dışarıya yansıyan yüzü ise dolaplarından bize göz kırpan kadife ceketler, uzun elbiseler, dantel detaylı kazaklar ve tabi ki kürkler…
  1. Masumiyet Müzesi
Türk filmlerinin o romantik ama güçlü kadınlarını ne kadar tanıyorsunuz? Onların sadece bir film karakteri olduğunu düşünüyorsanız size onlarla tanıştıralım. Çünkü onlar iş yerinizde, apartmanınızda, metroda hemen yanınızda ki koltukta… İçlerinde ki yumuşak dünyalarını dışlarında ki sert görünümleriyle saklayan bu kadınları tanımanın yolu ise onların kedini ilan eden kombinlerinden geçiyor. İspanyol paça pantolonlar, şallar, büyük şapkalar ve çok daha fazlası onların dolaplarının yıldızı.
İçinizdeki roman kahramanını ilan etmenin vakti gelmedi mi? O zaman siz de içinizdeki kadını özgür bırakın. Bunun için ihtiyacınız olan her şey her zaman olduğu gibi DeFacto’da!

En son yazılar