Geldi Bahar Ayları!

15.03.2015 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Mart ayının 15’i kış 15’i yaz diyenlere hak verenler için baharlık hazırlıkların zamanı geldi. Dolaplarımızı detaoxlar ile bahara hazırlarken, kendimizi renklerin ellerine bıraktık bile! Stilin sadece dolaplardan gelmediğini bilenler için ise şimdi sıra kendilerini yenilemeye geldi. Bahar gelmeden tazeliğini ve enerjisini kendinize toplamak için bahara hazırlığın 4 adımını bilmiyorsanız işte sizin için baharlık bakım sırları!
Peeling İle Cildini Yenile!
Baharın gelişinin en can alıcı noktası kesinlikle “ tazelik”tir. Doğa kendisini tazelerken, çiçekten böceğe her detayını da yeniden yorumlar. Doğa eski olan her şeyi silip atarken, ona kulak vererek onun yolundan gitmek gerekiyor. Bunun içinde ilk adımı cildimizi eski hücrelerden arındırarak yani peeling ile başlayabiliriz. Evde yapacağınız formül ile hem yumuşacık hem de tap taze olabilirsin. Bunun için biraz bebe yağı ve 2 kaşık toz kesme şeker ile peeling yapmanız yeterde artar bile! Sonra en rahat eşofmanların ile günün keyfini çıkartabilirsin!Ruhunu Şımart!
Bahar rehaveti kapıya dayandı dayanacak! Yeni açmış çiçeklerin, kendilerini dallara atmış kuşların ve kendini gösteren ılık güneşin keyfini çıkarmak için şimdiden hazırlanmak gerek. Bunun için ilk adım cildimizi yenilemek ise ikinci adım ruhumuzu yenilemek. Bunun için de yogadan daha güzel bir yöntem yok! Biraz meditasyon ve yoganın kendine has o dinginlik veren ritmi ile işte baharın enerjisi için hazırız!Enerjini Fulle!
Bahar demek yepyeni enerji demek… Doğanın yeniden uyanışının ve kendini yenileyişinin keyfini çıkarmak için hazırsan, bizce ona eşlik etmek içinde hazırsın! O zaman en rahat kıyafetlerini giyip kendini doğaya bırak! İster koş, ister yürü istersen açık havada başka bir spor yap. Vücuduna da baharın geldiğini hatırlat ve enerjini fulle!Depoları Dolduralım!
Baharın gelişi enerjimizi arttırıp bizi yenilese de bahar gribini de yanından getiriyor. Güneşin ilk ışıklarının keyfini çıkarmak için vücudunun vitamin depolarını doldurmalısın. Bunun için bol sebze ve meyvenin keyfini çıkarmanın tam zamanı! Her şeyin en tazesini bulabileceğin bahar günlerinde hedef doğruca semt pazarı! Unutma vücudundan içeri ne girerse dışarıya o yansır!


Baharı karşılamak için hazırlıklara şimdiden başlayanlar için ipuçları hazır! Bu yeniliği dolaplarına da yansıtmak isteyenler için ise DeFacto bahar koleksiyonları emrinize amade! Yeni sezonun en renkli, en enerjik bahar dolapları DeFacto’da!

En son yazılar