Golden Globes 2018'de Öne Çıkan 5 Trend

16.01.2018 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.

Ödül törenlerindeki kırmızı halı geçitleri her zaman için göz doldurucu bir moda ziyafeti niteliğindedir. Kim hangi tasarımcıyı giymiş, ne rengi tercih etmiş? Tüm bunlar moda severlerin zevkle takip ettiği detaylar. Bu sene 75.’si gerçekleşen Golden Globes ödül töreninde ise ünlü isimler giydikleri şeylerle değil neden giydikleri ile dikkat çekti. 2017 senesinde peş peşe patlak veren Hollywood’daki cinsel taciz skandallarına karşı kurulan Time’s Up platformu, geceye katılan isimleri yaşanan olaylara dikkat çekmek adına siyah giyinmeye davet etti. Reese Witherspoon, Meryl Strep ve Natalie Portman gibi önemli isimlerin kurucuları arasında yer aldığı Time’s Up platformunun bu daveti üzerine gelen konuklar bu sene siyahlar içerisinde stillerini yansıttılar. Golden Globes 2018 ödül töreninde siyahlar içinde parlayan 5 trende DeFacto koleksiyonu ile göz atıyoruz. Hadi keşfetsene!

Takım Elbisenin Gücü
Moda dünyasındaki genderless hareket her zamankinden daha sesli! Maskulen stilin en büyük yükselişini yaşadığı günümüzde Alexis Bledel ve Gal Gadot gibi birçok isim takım elbiseler ve maskulen tulumlar ile kırmızı halıda yürüdü. Bu isimler arasında en çok konuşulan ise Stella McCartney takım elbisesi ile Claire Foy oldu. Sen de Foy’un maskülen stilini gardırobuna taşımak istersen DeFacto kolları büzgülü ceketi kumaş pantolon ve stilettolar ile kombinleyebilirsin.

Göz Alıcı Mücevherler
Kırmızı halıda siyahın sükunetine karşılık aksesuarlar oldukça renkli ve dikkat çekiciydi. Ünlü isimler kırmızı halının anahtar parçaları olan takı ve mücevherler ile stillerini yansıttılar. Konuklar özellikle kullandıkları göz kamaştıran küpeler ile dikkat çektiler. Kate Hudson’ın köstek saat şeklindeki pırlanta kolyesi, Madeline Brewer’ın yılan şeklindeki küpeleri ve Zoe Kravitz’in zümrüt küpeleri gecenin en çok konuşulan takıları oldu. Sen de Hollywood yıldızlarının gösterişli mücevher stilini DeFacto küpe ile yakalayabilirsin.

Tek Omuz Şıklığı
Siyahın hakimiyetindeki Golden Globes ödül töreni kırmızı halısında tek omuzlu elbiseler bir kez daha gücünü kanıtladı. Bu sezon moda haftalarında podyumda ve sokak stillerinde de sıkça gördüğümüz tek omuzlu kıyafetler yılın güçlü trendlerinden birisi olacak. Saoirse Ronan, Naomi Campbell ve Reese Witherspoon gibi isimlerin tercih ettiği tek omuzlu elbise trendini DeFacto elbiseyle yaklamaya ne dersin?

Asil Kadife
2017’nin yükselen trendi kadife 2018 yılında da tahtını terk etmiyor. Kırmızı halıda birçok ismin tercih ettiği kadife gece elbiseleri bu yıl da kadifeyi sıkça göreceğimizin en büyük işaretlerinden birisiydi. Dakota Johnson, Zoe Kravitz, Jessica Chastain gibi birçok ismin tercih ettiği kadife siyah renkten sonra geceye en çok damgasını vuran detay oldu. kadife uzun elbiseyi şık kemerler ve göz alıcı takılar ile birleştirerek sen de kadifeyi günlük stiline dahil edebilirsin.

Derin V
Derin V dekolte gecenin parlayan detaylarından birisiydi. Bu sene derin v dekolteler yalnızca göğüs kısmında değil sırtta da sıkça tercih edilmişti. Millie Bobby Brown, Alicia Vikander, Natalie Portman ve Margot Robbie derin v dekolteyi en iyi şekilde taşıyan isimlerden bazılarıydı. Özel günlerde DeFacto tulumla derin v dekolteyi gardırobuna taşıyabilirsin.
Eskimeyen bir klasik olan siyah kombinlerin için ihtiyacın olan her şey DeFacto koleksiyonunda. Hadi keşfetsene!

En son yazılar