Kış İçin Cilt Bakım Önerileri

16.01.2018 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.

Ocak ayının ikinci haftasında kış biraz geç olsa da etkisini göstermeye başladı. Soğuk havalar sadece gardırobumuzu değil aynı zamanda en önemli giysimiz olan cildimizi de etkiliyor. Değişen hava şartlarına alışmaya çalışan cildimize uygulayacağımız bakımlar ile dışarıdan destek olabiliriz. “Pekiyi, ama nasıl?” diye düşünüyorsan DeFacto koleksiyonu ile hazırladığımız kış için cilt bakım önerilerine göz atmalısın!

Yoğun Nem
Aslında mevsim fark etmeksizin her cilt tipinin ihtiyaç duyduğu en önemli şey nem. Bu yüzden cildimizin kuru kalmaması ve neme doyması çok önemli. İyi bir nemlendirici ile, özellikle kış aylarında sıkça rastlanılan cilt çatlakları, kuruluktan kaynaklanan pul pul kurumaları önlemek çok kolay. Özellikle duştan sonra DeFacto vücut losyonu ile cildini nemlendirip, bu nemi vücut yağı ile cildine hapset! Bu basit önlemin cildinde yarattığı farkı görünce çok şaşıracaksın!

Bakım Çantası
Şehir temposunda oradan oraya koştururken çantandaki her gramın senin için kıymetli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden gündelik hayatında sürekli yanında taşıman için yükte hafif etkide ağır iki şey seçtik. Duştan duşa gerçekleştirdiğimiz nemi günlük hayatımızda da devamlı olarak desteklememiz gerek. Bunun içinse yanında taşıman gereken iki küçük yardımcı var; DeFacto dudak nemlendiricisi ve mini el kremi!

Sağlıklı ve Güçlü Saçlar
Saçlar, her bakımlı kadının kıymetlileri... Cilt bakımını tamamladıktan sonra sıra geldi saç bakımına! Güneş ve denizden yıpranmış saçlarını şımartmak için kış ayları en ideal zaman dilimi. Saçlarındaki kuruluk ve yıpranmaları gidermek için ona ihtiyacı olan nemi geri kazandırmalısın. Bunu DeFacto saç maskesini kullanarak gerçekleştirebilirsin. Maske ile nem kazandırdığın saçları, kırılmayı önleyen tarak ile tarayarak tekrar yıpranmalarını önleyebilirsin!

Kış aylarında cilt bakımı ve güzellik için için ihtiyacın olan her şey onlarca seçenek DeFacto koleksiyonunda. Hadi keşfetsene!

En son yazılar