Ofis Stilini Baştan Yaratacak 5 Kural

21.02.2018 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.

Milenyum çağında gökdelenler ofislerle dolarken çalışan genç nüfus gitgide artıyor. Bir yandan da kadınlar hiç olmadığı kadar çalışma hayatında söz sahibi oluyor. Bu durum da kadınların alışveriş alışkanlıklarını ve giyimlerini sürekli olarak etkiliyor. Çalışan kadınların gardırobunun büyük bir kısmını iş yerlerinde giyecekleri kıyafetlerden oluşuyor. Haftanın beş gününü işte geçirirken en çok ofisteyken stilimizi yansıtma fırsatı yakalıyoruz. Her gün giydiğin kıyafetlerinde ve ofis stilinde biraz değişiklik yapmak istiyorsan 2018 trendleri ile senin için derlediğimiz ofis ipuçlarına DeFacto koleksiyonu ile göz atmaya ne dersin?
Romantik Çiçekler ile Ofiste Bahar Havası
Geçtiğimiz sene sıkça karşılaştığımız romantik çiçek baskıları bu 2018 kış koleksiyonlarında da sıkça tercih ediliyor. Bu trendin nasıl kullanılacağına dair en güzel örnekleri moda haftalarındaki sokak stillerinde dikkatle izledik. Klasik stille bağdaşan minik çiçek desenlerine romantik bir hava katmak için stiletto gibi klasik ayakkabılar yerine tercihini DeFacto kolları volan detaylı elbise ile dizüstü kadife çizme ikilisinde olduğu gibi trend ayakkabı modellerinden yana kullanabilirsin.
Çalışan Kadınların En Büyük Yardımcısı; Blazer
Söz konusu ofis stili olduğu zaman blazer ceketlerden bahsetmemek mümkün değil. Power Suit trendinin git gide güçlendiği günlerde blazerlar hiç olmadığı kadar güçlü! Üstelik artık sadece önden düğmeli klasik modelleri tercih etmek zorunda değilsin. Birçok alternatif blazer tasarımından kendi stiline en çok yakıştırdığın ceketi seçebilirsin. Rahat ve şık bir ofis kombini için DeFacto mavi blazer ceket gibi düğmesiz modelleri tercih edebilirsin.

Ofis Günlerinde Eğlenceli Stiller
Özellikle haftanın son günlerinde topuklu ayakkabılar ve kalem etekler yerine daha eğlenceli parçalara yönelerek enerjini yüksek tutabilirsin. Ofis stiline baskı ve desenler ile renk katabilirsin. Sade düz bir beyaz gömlek giymek yerine DeFacto kolları bağcık detaylı çizgili gömlek gibi renkli ve desenli bir gömlek tercih edebilirsin. Eğlenceli ofis stilini baskılı çantalar ve spor ayakkabılar ile tamamlayabilirsin.

Ofis Stilinde 60’lar Esintisi
Ofis stilinde de modadaki retro tasarım trendlerini tercih edebilirsin. Modern kesim elbiseler yerine tercihini DeFacto yaka detaylı elbise gibi 60’lı yılların detaylarını barındıran tasarımlardan yana kullanabilirsin. Kombinine biraz renk katmak istersen beline inci detaylı kemeri takarak 2018 yılının aksesuar trendlerini on ikiden vurabilirsin.

Alternatif Parçalarla Stil Sahibi Ofis Kombinleri
Gardırobundaki kıyafetleri işyeri, günlük, özel günler için gibi kategorilere ayırmak zorunda değilsin. Bazen en güzel kombinlere farklı stildeki parçaların bir araya getirilmesi ile ulaşabilirsin. DeFacto suni deri ceketi jean ve tişört ile beraber kullanmak yerine kadife etekler ve baskılı gömleklerle bir araya getirerek alternatif bir ofis kombini oluşturabilirsin.

Sen ofiste nasıl parçaları tercih ediyorsun? Beyaz gömlek ve siyah pantolon gibi klasik parçaları mı yoksa trendlere uygun modern tasarımları mı? Tercihin hangisi olursa olsun yoğun şehir temposunda oradan oraya koştururken ofis kombinlerinde stilini yansıtabilmen için ihtiyacın olan her şey DeFacto koleksiyonunda. Hadi keşfetsene!

En son yazılar