Trençkot Dosyası

21.03.2018 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.

Bahara girerken havaların bir sıcak bir soğuk olduğu geçiş dönemlerinde doğa bize de gardırobumuzu ona uyarlamamız gerektiğine dair sinyaller veriyor. Kat kat giyinip ısınmaya çalıştığımız günler kalın paltolarımızla beraber geride kaldı. İnce katmanlar ile şehir hayatına adapte olmaya çalıştığımız, havanın gel gitli dönemine mart ayı ile beraber giriş yaptık. Geçiş sezonu olarak nitelendirdiğimiz bu günler için hepimizin ihtiyacı olan tek bir şey var; güzel bir trençkot! Sezonun en şık trençkotları DeFacto koleksiyonunda, bizimle beraber göz atmaya ne dersin?

Eskimeyen Bir Klasik; Çift Sıra Düğmeler
1.Dünya Savaşı sırasında, askerler için tasarlanan trençkotların moda dünyasında böylesine köklü bir yer edineceği kimin aklına gelirdi ki? Çift sıra düğmeli klasik trençkotlar yüz yılı aşkın süredir modası asla geçmeyen nadir parçalardan birisi. Sen de bu zamansız klasiğe yatırım yapmak istersen tercihini DeFacto lacivert trençkottan yana kullanabilirsin. Trençkot kombinini tamamlarken ipek fularlar, çapraz çantalar gibi aksesuarları tercih edebilirsin. Son dokunuş için DeFacto kırmızı kalem rujdan yardım alabilirsin.

Trençkota Modern Yorumlamalar
Her ne kadar klasik trençkot tasarımının yeri doldurulamaz olsa da 2018 ilkbahar yaz sezonunda podyumlarda modern trençkot tasarımlarına sıkça yer verilmişti. Asimetrik kesimler, iri vatkalar, farklı renk ve dokular bu yıl trençkot tasarımlarında ön plana çıkan detaylardı. Sen de taze bir başlangıç için koleksiyonuna farklı bir trençkot eklemek ister misin? Eğer cevabın evet ise, DeFacto kuşak detaylı yeşil trençkot tam da ihtiyacın olan şey!

80’lerden İlham Alan Tasarımlar
Modada retro parçalar her zaman karşımıza çıkıyor. 2018 ilkbahar yaz sezonunda trençkotlar da retro modasından nasibini ala parçalar arasında yer alıyor. Özellikle seksenli yıllarda tercih edilen düğmesiz, oversize pardesüler ve trençkotlar bu sezon da oldukça moda. Her stil ile kolayca uyum sağlayan DeFacto trençkot gibi geniş kesim trençkotlar kullanışlı tasarımlara yatırım yapmayı sevenler için ideal parçalar.

Trençkotlar kesimi, rengi, kumaşı ne olursa olsun, 2018 ilkbahar yaz sezonunda da moda dünyasında kadın erkek herkesin gardırobunun vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Peki senin tercihin hangi tasarımdan yana? Modern kesimler mi? Yoksa yatırımlık klasik parçalar mı? Tercihin hangisi olursa olsun eskimeyen bir klasik olan trençkot kombinlerin için ihtiyacın olan her şey DeFacto koleksiyonunda. Hadi keşfetsene!

En son yazılar