Gelecek Yıl Nerede Uyanacaksın?

16.12.2014 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Yeni yıl için kararlar hazır, yılbaşında giyilecek kıyafetler seçildi, yeni yıla kiminle gireceğimiz de az çok belli oldu… Peki ya nerede gireceğinize karar verdiniz mi? Mesela yeni yılı küçük bir tatil ile taçlandırmaya ne dersiniz? Ne demişler yeni yıla nasıl girersen öyle gider. Bol tatilli bol keyifli ve dinlenmeli bir yıl dilemek isteyenler sizi böyle alalım… gelecek-yil-nerede-uyanacaksin_21.12.14_01
  1. Kar Beyazı Yeni Yıl
Yılbaşı söz konusu olur da kardan söz etmemek olmaz mı? Mesela biraz kayak yapacağınız, örgü kazağınız ve atkınız ile sucuk ekmeğin keyfini çıkaracağınız, şömine karşısında mayışacağınız küçük bir kar tatili fena olmazdı… Böyle bir tatil için ilk aklınıza gelen İsviçre Alpleri ise biz size engel olmayalım J Ama yurt içinde nereye gitsek diyorsanız Kartepe’den Palandökene kadar karın ve tatilin tadını çıkarabileceğiniz yerlere mutlaka biz göz atmalısınız deriz.

2. Biraz Huzur Arayanlara Tamam, yeni yıl iyi güzel de tüm yıl ben çok yoruldum diyenler için ise alternatifler biraz daha sakin ve huzur dolu… Nevşehir’in hafif karlı kış günlerinde şehrin mistik havasını görmeye ne dersiniz? Kalabalık yok, ses yok, telaş yok… Peki, yeni yılın ilk gününde kalın hırkanıza iyice sarınıp Sapanca’da göl kenarında bir kahvaltı? Ya da Büyük ada da sabah vapurunu izlerken bir sabah kahvesi? Yeni yıl eğlencesinin keyfini konukları ile çıkaran ve sonra onlara dinginlik sunan bir tatil belki de size iyi gelecek ne dersiniz?
  1. Sıcak Suların Keyfini Çıkarın
Ne yani kaplıcada mı kutlayacağız yeni yılı demeyin hemen… Giderek artan butik spa oteller yılbaşı kutlaması ve yemekleri konusunda bildiğiniz en lüks otelleri aramıyorlar. Üstüne birde butik otel olmalarının verdiği sıcak ve kişiye özel hizmet kalitesi ekleniyor. Son noktayı ise sıcacık sular ve havuzlarla koyuyorlar… Kabul edin; bu soğuk kış günlerinde biraz rahatlamaya, biraz bakıma ve biraz masaja hayır demek hiç kolay değil! Sonrasında en rahat eşofmanlarınız ve keyifli bir uyku… Yeni yıla bebek gibi girdiniz bile!

Ev Tatilinin Dayanılmaz Rahatlığı Ne yapacağınıza karar vermediniz mi hala? O zaman ev tatili belki de tam size göredir? Eşinizle evde güzel bir yılbaşı gecesi geçirmeye ne dersiniz? Kalabalık yok, koşuşturma yok, gürültü yok… Sadece siz ve o… Şık elbiseniz, romantik bir yemek, güzel bir dans… Telefonlarınızı kapatın, kapıyı kimselere açmayın, bilgisayarları dolaba kilitleyin. İsterseniz baş başa film izleyin isterseniz karşılıklı oturup kahve keyfi yaparken uzun zamandır yapmadığınız sohbetleri yapın. Hatta yeni yılın ilk gününde ellerinizle hazırlayacağınız kahvaltı ile onu şımartın :
Yeni yılın keyfini çıkarmak için trendler belli olduysa, DeFacto ile valizlerinde trendleride belli oldu… Kazak modellerinden, hırka modellerine; şık elbiselerden, en rahat eşofmanlara kadar her tatil valizi için bir DeFacto var!

En son yazılar