Biz Bize Yeteriz Türkiyem

24.04.2020 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası İçin DeFacto’dan 2 milyon Anti Bakteriyel Maske ve sağlık çalışanları için “Beyaz Destek”

Çin’in Wuhan kentinde ilk kez görülen yeni tip Koronavirüs 31 Aralık 2019’da Dünya Sağlık Örgütü’ne bildirildi. Covid-19 ismi verilen virüs Çin’den sonra ilk önce Tayland’da daha sonra Japonya’da görüldü. Kısa sürede tüm dünyaya yayılan Covid-19 bir salgın hastalık haline geldi.

Hastalık çok hızlı şekilde yayılıyor

Önlem alınmazsa çok hızlı bir şekilde bulaşabilen Covid-19’un bulaşma şekillerinden bir tanesi hasta bireylerden ortaya saçılan damlacıklar ile kirlenmiş yüzeylere dokunulduktan sonra ellerin yüz, göz, burun veya ağıza götürülmesi. Bu bulaşma şeklinden korunmanın en etkili yolu ise elleri sabun ile çok iyi bir şekilde yıkamak.

Hastalığın bulaşma yolarından bir diğeri ise damlacık şeklinde bulaşma. Uzmanlar bu bulaşma şeklini hasta bireylerden öksürme ve aksırma yoluyla ortama saçılan damlacıkların solunması yoluyla enfekte olmayan kişilere bulaşması olarak tanımlıyor.

Hastalıktan korunmak için maskeler ciddi öneme sahip

Hastalığın solunum yolu ile bulaşmasını engellemeye yardımcı olmak için Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği, uluslararası standartlara uygun maskelerin kullanılması ciddi önem teşkil ediyor.

DeFacto’dan 2 milyon Anti Bakteriyel Maske

DeFacto “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği, uluslararası standartlara uygun, çok kullanımlı anti bakteriyel 2 milyon anti bakteriyel maske ile destek oluyor. Yeniden kullanılabilir, 2 milyon adet anti bakteriyel maskeyi ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı’na firma tarafından iletiliyor ve Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma Altyapı Bakanlığı'nın koordinasyonunda 20-65 yaş arası vatandaşlara dağıtılıyor.

“Elimizdeki en büyük dayanak dayanışma ruhumuz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DeFacto CEO’su Sayın İhsan Ateş, “Covid-19 salgını çağdaş dünyanın ilk kez karşı karşıya kaldığı bir durum. Hiçbir kurum ve ülkenin yakın zamanda böyle bir salgın için tecrübesi olmadığı için uygulayabileceğimiz bir reçete elimizde bulunmuyor. Buna karşın elimizdeki en büyük dayanak ise dayanışma ruhumuz. Bu süreci omuz omuza vererek hep birlikte atlatacağız. Elde edeceğimiz tecrübeler ise geleceğe bırakacağımız en önemli mirasımız olacak. DeFacto olarak sorumluluklarımızın farkındayız.
Çalışanlarımızın güvenlik ve sağlığı için, tüm sahalarımızda maksimum sağlık ve güvenlik önlemleri aldık. Tüm çalışanlarımızın ücretlerini eksiksiz ödedik. Ayrıca ülkemizin ekonomik potansiyeline inandığımız için istihdamımızı eksiltmek yerine arttırdık.

Müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve toplumun tüm kesimlerinin, sağlık ve güvenliği önceliklendirerek katkımızı sürdürdük, sürdürmeye de devam edeceğiz. Tüm gücümüz ve kararlılığımızla, elimizden gelen desteği vererek, sağlıklı ve aydınlık günlere ulaşacağımıza inancımız tam. Bu vesileyle fedakâr bir şekilde görevlerini yapan tüm sağlık çalışanlarına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum
” dedi.

DeFacto’dan sağlık çalışanlarına “Beyaz Destek”

DeFacto, sağlık çalışanlarının günlük ihtiyaçlarını karşılamak için hastanelere giyim seti dağıtımına devam ediyor. Bu kapsamda 10 devlet hastanemizdeki sağlık çalışanı için 10 bin ürün setini teslim ettik. Ürün setleri her gün sağlık çalışanları ile buluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Evde kalmak, sosyal mesafe ve izolasyonun önemi

Evde kalmanın, sosyal mesafenin ve izolasyonun çok önemli olduğu bu dönemde DeFacto müşterilerinin, çalışanlarının ve toplumun tüm kesiminin sağlık ve güvenliği için mağazalarını geçici süre ile kapattı. DeFacto, şirketin online satış kanalı www.defacto.com.tr üzerinden en üst düzeydeki hijyenik koşullarda faaliyetini sürdürmekte.

En son yazılar