Yeni Rota: Uzakdoğu

25.03.2016 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Seyahat etmek ve yeni dünyalar görmek başlı başına bir macera. Dünyanın her noktası büyük bir serüven için oldukça davetkâr olsa da, seyahatseverlerin yeni rotası kesinlikle Uzakdoğu! Uyuyan dev Uzakdoğu, bu uyanışını geçmişinden gelen gizemli tapınakları, ilginç öğretileri, eşsiz doğal güzellikleri ve sıra dışı gece yaşantısı ile tüm merak edenlere sunuyor. Tatil planları için erken diyenleri bile cezbedecek bu yeni rotaya bayılacaksın!icerikJapon BahçeleriUzakdoğu’nun en bilinen ülkesi Japonya. Hemen herkesin bu ülke hakkında bir genel bilgisi var. Çok ilginç ve özel turistik yerleri bulunan ülkenin en keyifli yeri şüphesiz ki bahçeleri. Japon bahçeleri dünyada eşi benzeri olmayan bir güzellik demek. Bu konuda rakip tanımayan bahçelerde küçük yürüyüşler yapabilir, daha önce hiç görmediğin güzellikteki çiçekleri görebilir ve belki küçük bir kahve ile Uzakdoğu’da ki ilk gününe merhaba diyebilirsin! Bu eşsiz güzellikleri gezerken chino pantolonla hazırladığın rahat bir kombin harika olacaktır.
Tapınaklar ŞehriDünyanın en eşsiz tapınaklarını görmek için rotamızı şimdide Bangkok’a çeviriyoruz. Renkler ve muhteşem bir atmosfer arayanlar için bu şehir tam bir cennet. Tapınakların mistik atmosferiyle tarihin gizemli havası tam da bu şehirde bir araya geliyor. Bol bol resim çekebileceğin ve ihtişamın ritüellerle buluşmasını görebileceğin bu bölgeyi gezerken buranın ruhuna uygun bir kombin yapmayı unutmayın.
Tayland MutfağıUzakdoğu’nun en bilinen taraflarından birisi de mutfaklarıdır. Oraya kadar gitmişken keyifli bir akşam yemeği yememek olmaz. Bunun için ise tüm dünyada en iyi 10 mutfak arasında anılan Tayland mutfağını mutlaka denemelisin. Birbirinden ilginç ve farklı lezzetlerle damağına tam bir ziyafet çekebilirsin. Böyle özel bir akşam için kimonolar hazır mı?
Festival ZamanıUzakdoğu’da pek çok festival ve tören gerçekleştiriliyor. Bunlar içinde en ilgi çekçi olanlarından birisi 5 Aralık’ta Tayland’da yapılan Tayland Kralı Bhumibol’un doğum günü. Kralın doğum günü şerefin festival boyunca herkes kraliyet rengi olan sarı t-shirtleri giyerek krala olan saygılarını gösteriyor. Sen de bu özel doğum günün keyfini çıkarabilir, sokaklara taşan kutlamalara katılabilirsin.
Uzakdoğu’nun gizemlerini keşfetmek için sınırsız bir dünya seni bekliyor! İster yemeklerinin ister festivallerinin istersen eşsiz doğal güzelliklerinin keyfini çıkar. Sen sadece nereye gitmek istediğine karar ver, valizin için ihtiyacınız olan her şey DeFacto’da seni bekliyor.

En son yazılar