Evim Evim Güzel Evim!

25.10.2013 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Uzun bir bayram tatili sonrası evini biraz olsun özlemişsindir diye düşündük! Cumartesi ya da pazar fark etmez evde keyifli bir gün geçirip haftaya enerji depolayarak başlamak için sana özel programımız işte burada! Evde güzel bir gün için bazı önerilerimiz var. Dikkate alın, pişman olmayacaksınız. :
Evde kaç kişi yaşıyorsanız, o gün hepinizin bir arada olun. Evde geçirdiğiniz zaman bir nevi ailenize ve kendinize ayırdığınız zaman olacak!
O günün tüm yemeklerinizi evde yiyin! Herkesin eli mutlaka birşeye değsin, hepinizin sofraya bir katkısı olsun!
Televizyonu mümkün mertebe az izlemeye çalışın!
Ortak bir şeyler yapın. Tercihiniz bir film olur, oyun olur, belki de hepinizin katıldığı eğlenceli bir sohbet olur, hiç fark etmez!

Gün boyunca müziğinizi eksik etmeyin. Özellikle sofranızı hazırlarken “ Müzik ruhun gıdasıdır.” faktörünü es geçmeyin. :Akşam yemeğini keyifli bir yarışmaya dönüştürün! Evde tek olmayacağınıza göre sevdiğiniz iki farklı yemek tarifini hazırlayın. Gruplara ayrılın ve belirlediğiniz süre boyunca sofranızı donatmak için çalışın.
Bu da bizim ağzınızı ve gününüzü tatlandıracak, yapması da yemesi kadar keyifli tatlı tarifimiz. Belki de yarışma menü listenize alırsınız! Çilekli tart için öncelikle tereyağını eritin. Şeker ve süt ilave ederek mikserle karıştırın. Yumurtaları ilave edin. Unu ve karbonatı harmanlayarak karışıma azar azar ekleyin. Tart kalıbını yağlayarak hazırladığınız karışımı içine dökün. şuradan ulaşabilirsiniz. Tatlınızın güzel görüneceğine hiç şüphemiz yok ama biz isteriz ki gün boyunca siz de güzel görünün : Peki ne giymeliyiz derseniz, kendinizi hem rahat hem de şık hissettirecek kıyafetler tercih etmeniz önemli. Hatta akşam yemeğinde şıklığı bir doz arttırıp sanki dışarıdaymışsınız gibi giyinebilirsiniz. Yemek sırasında ne giyeceğim kolay da, tüm gün ne giymeliyim bir fikrim yok diyorsan işte sana rahatlığı ve şıklığı bir araya getiren keyifli bir ev kombini!

En son yazılar