3 Adımda Smart Casual Stili

01.11.2017 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.

Erkekler için en şık seçenek hiç şüphesiz jilet gibi bir takım elbise. Baştan ayağı takım elbise gibi ağır bir parçayı giyemediğimiz günlük yaşamda ise erkeklerin kurtarıcısı smart casual stili. Smart casual stili; takım elbisenin şıklığı ve kot pantolonun rahatlığının birleşimi olarak özetleyebiliriz. Kulağa ideal günlük stil gibi geliyor değil mi? Smart casual stilin en güzel örneklerini bu yazıda senin için bir araya getirdik. DeFacto koleksiyonu ile sadece 3 adımda smart casual stilinin ustası olmaya hazır mısın?

Şıklık Ön Planda
Smart casual stilin anahtarı dengeyi düzgün bir şekilde kurmak. Rahat ve şık dengesini kendi zevk ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlamalısınız. Bazen şıklığın daha ön planda olması gerekir. Böyle olduğunda kazak ve gömlek yerine blazer ceketleri tercih etmelisin. Takım elbisenin pantolonu yerine chino pantolonları tercih edebilirsin. Biz DeFacto blazer ceketi gabardin chino pantolon ile beraber kullandık, beğendin mi?

Farklı Dokular
Sonbahar aylarında smart casual stilini kazaklarla yakala! Sıcacık kazaklarını şık yelekler ile kombinleyerek smart casual stilini sonbahar mevsimine uyarlayabilirsin. DeFacto klasik yelek ve balıkçı yaka kazağı bir arada kullan, hem için ısınsın hem de tarzın konuşulsun! ile romantik görünümünü tamamlayabilirsin.

Basit Formül
Smart casual stilin en önemli parçalarından birisi chino pantolonlar. Kumaş pantolondan rahat kottan daha ciddi. Chino pantolonlarla çabasız bir şıklığı yakalamak çok kolay. Tek yapman gereken chino pantolonunu uyumlu bir gömlek ile kombinlemek. Biz DeFacto modern fit gömleği chino pantolon ile kullandık. Beğendin mi?

Smart casual stil sence de çok kullanışlı değil mi? Tercihin hangi kombinden yana olursa olsun onlarca seçenekle DeFacto her zaman senin için burada!


En son yazılar