Yaz Hiç Bitmesin Dedirten 5 Kitap

30.07.2014 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.

Bitmeyen işler, yetiştirilmesi gereken projeler, ihmal edilmemesi gereken aile ve sevgili derken kim boş vakti kaybetmiş de biz bulalım moduna geçiyoruz hemen… Arada, kıyıda, yolda bulduğumuz vakitlerde okumaya çalıştığımız kitaplar olsa da, şöyle bacaklarımızı uzatıp tadını çıkara çıkara okumayalı çok zaman oldu itiraf edelim ki! Hazır yaz tatili gelmişken deniz kum ve güneş keyfine birde bu keyfi ekleyelim diyoruz, o zaman işte tadı damağınızda kalacak eğlenceli, neşeli ve tam yazlık favori 5’limiz!

Bu Dünyada Âşıklardan Çok Açlar Var!

Bu diyet halimiz ne olacak? Kimimizin derdi zayıflamak kimimizin derdi kilo almak… Maydanoz suları bir yanda, bıldırcın yumurtaları bir yanda… Birde sürekli değişen diyet listeleri var tabii ki… Eee peki şimdi biz ne yiyeceğiz? İşte ”Peki, Ben Şimdi Ne Yiyeceğim” ile French Oje, Uzman Diyetisyen Simge Çıtak bu sorunun cevaplarını bizim için sorup soruşturmuş… Tatildeyim rejim beklesin biraz diyenlere duyurulur!

pekibensimdineyiycem-kapak-mkl

Ay Hadi İnşallah!

İçimizdeki tüm gizli saklı şeyleri açık açık anlatan kadın Pucca,Ay Hadi İnşallah” ile karşınızda! Kadınsı zekân, ince fikirler ve kadınlara has o sinsi düşünceler yine ortaya dökülüyor ve biz yine “ Ay bende yaptım bunu” diyerek bir solukta kitabı bitiriveriyoruz! İlk başından beri kötü yönlerini bile kendimizin gibi benimsediğimiz Pucca artık kızlar ekibinin bir parçası, onsuz tatil mi olurmuş?

ayhadiinsallah_RGB_1000px

Bu Yaz Plajların Fatihi Kızsız Adam!

Kendinizi hazırlayın, “ Kızsız Adam” plaja iniyor! Daha kapağına baktığınızda sizi çok eğlendireceğini bildiğiniz kitapların başında kesinlikle Okan Vardarova’nın Kızsız Adam’ı geliyor… “İnsanın, ‘Tamam güldük eğlendik bitti, artık bir sevgilim olabilir mi lütfen!’ diye isyan edesi geliyor bazen. Artık eşli okeylerde eşimin dayım değil, kız arkadaşım olmasını istiyorum.” cümlesini okuduğunuzda tıpkı ben mi diyorsunuz? O zaman bu kitabı okumadan yaz aşkına hazır sayılmazsınız!

kizsiz_adam

Bu “Yaz” Hiç Bitmesin…

Roman severler için ise bu “Yaz” bir başka olacak gibi görünüyor… Büyük kayıplarına rağmen hayata tutunmayı başaran ve yaşamaya devam eden bir gencin büyüme serüveni anlatan Kürşat Başar kitabı, tabii ki satırlarında unutulmaz aşka da selam veriyor… Şemsiyenin gölgesinde, sakin bir akşamüstü ve Türk kahvesinin hakkını vermek isteyenler için bizim tercihimiz bu yaz “Yaz”dan yana…

kürsad_basar

Yazmam Bir Daha Aşk Şiiri

Birde sevgili ile gidilen tatiller vardır ki, keyfi bir başkadır… Sevdiceği ile baş başa yaz keyfi yapanlar için biraz romantizm fena olmaz. Yıldızların altında kumsalda bir piknik yaparken ona Cemal Süreyya’dan bir şiir okumak var şu dünyada… Artık “bizim şarkımız “ klişesi out “bizim şiirimiz” in bizden söylemesi J O zaman “Yazmam bir daha aşk şiiri” dese de, Cemal Süreyya’dan ikiniz için bir şiir seçmenin tam zamanı!

cemalsureyya

En son yazılar