Ebeveynler için çocuklarının konforu ve sağlığı oldukça önemli. Bu konuda gıda seçimlerinden kıyafet seçimlerine kadar her şey büyük bir rol oynuyor. Bebeklerin sağlığına ve nazik ciltlerine uygun kıyafetler ve ayakkabılar seçmeniz gerek. Bebeklerin ayak yapısını bozmayacak, yürüyüşlerini ve adımlarını engellemeyecek modelleri tercih etmek daha konforlu bir kullanım sağlıyor. Bebek ayakkabısı seçimi özellikle ilk çocuğunu dünyaya getiren ebeveynler için kafa karıştırıcı bir süreç olabiliyor.

Bebeğin yaşına, cinsiyetine ve ebeveynlerin zevkine göre farklı seçimler yapılmalı. Her bedendeki ayakkabının pek çok çeşidi ve modeli bulunuyor. Anatomik gelişim ve kolay yürüme açısından bebekler için ayakkabı seçimi oldukça önemli. Uygun bedenleri küçük araştırmalar sayesinde bulmanız mümkün. Bulduğunuz bedenin hem konforlu hem de sevimli seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. Yenidoğan bebeklerin gelişimi oldukça hızlıdır. Bu gelişime bağlı olarak ayakları da hızla büyür ve gelişir. Ebeveyn olarak bunun takibini düzenli yapmanız bebeğinizin ayak sağlığı ve konforu açısından önem taşıyor. Bebek ayakkabı beden tablosunu inceleyerek siz de çocuğunuz için en sağlıklı kararı verebilirsiniz.

Çocuğunun rahat edeceği giyim ürününü satın almak isteyen ebeveynlerin aklına gelen ilk soru “Bebek ayakkabı ölçüsü nasıl alınır?”. Bu oldukça kolay. Ayakkabı ölçüsü alırken bebeğinizin cinsiyeti, yaşı, boyunun ve ayaklarının uzunluğunu dikkate almanız gerekiyor. Çeşitli değişkenleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde bebeğiniz için en sağlıklı seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bebeğinizin tam olarak ayak ölçüsüne göre aldığınız ayakkabılar sayesinde yürümeye kısa süre içerisinde alışması mümkün. Üstelik ayaklarını saran modeller sayesinde bebeklerinizin ve çocuklarınızın küçük ayakları her anlamda rahat edebilir. Bebeğinizin huzurlu ve mutlu olması sizin de huzurlu ve mutlu olmanız için oldukça önemli. Özellikle yeni yürüyen bebeklerde ayakkabı seçimine bu sebeple dikkat etmeniz gerek. Yanlış bir bedenin ya da modelin seçilmesi, bebeğinizin yürüme sürecini geciktirebilir ya da ayaklarının yanlış gelişmesine neden olabilir. Tam olarak bebeğinizin ayağına uygun bir modele beden tablosu sayesinde kolaylıkla karar verebilirsiniz.

1 Yaşında Bebek Kaç Numara Ayakkabı Giyer?kız bebek ayakkabı

Yaş, ayakkabıların bedenleri konusunda en belirleyici etkenlerden biri. Yalnızca yetişkinler için değil, bebekler için de yaş, ayakkabı numarası konusunda önemli bir etken. Ayaklar yaşla birlikte büyüdüğü için özellikle bebek ve çocuk için olan seçeneklerin sık sık değiştirilmesi gerekiyor. 1 yaş bebek ayakkabı numarası bebeğin ayağının boyutuna göre kolaylıkla belirlenebiliyor.

1 yaşa kadar olan bebeklerin neredeyse her ay ayak numarası değişiyor. Bebeğinizin yürüyüp yürümemesi, ayakkabı seçimleri konusunda rol oynuyor. Yürüyen bebekler için yapılan ayakkabı seçimleri ile henüz yürümeyen bebeklerin ayaklarına göre olan seçimler birbirinden farklı. 0 ila 6 aylık bebek ayakkabı numarası cinsiyete göre de değişebiliyor. Genellikle 17 ya da 18 numara ayakkabılar, 6 aya kadar ideal seçimlerden biri. Çeşitli modellerin 17 veya 18 numara seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz. Böylece hem erkek hem de kız bebeklerinizin minik ayaklarına uygun konforlu tercihler yapabilirsiniz.

1 yaşa kadar olan bebeklerin yaşları ay üzerinden hesaplanıyor. 7 aylık bebek ayakkabı numarası ile 6 aylık olanların arasında aslında çok fark yok. 17 ila 19 arasındaki numaralar, bu yaş grubu için oldukça ideal. Özellikle yeni ebeveyn olma heyecanını yaşayan kişiler bu konuda kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Bebeği için en iyi seçimi yapmak isteyen ebeveynler her konuda iyi araştırma yapmalı. “3 aylık bebek kaç numara ayakkabı giyer?” gibi bir soru da henüz yürümeye başlamasa da ayakkabı ile ayağını korumak isteyen ailelerin merak ettiği bir konu. 17 numara modeller, 0-6 aylık bebekler için uygun ürünlerden biri.

1 yaşına basan bebeklerin ebeveynleri, bebeklerin kaç numara ayakkabı giymesi gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyor. 1 ila 1,5 yaşındaki bebeklerin ayak numaraları genellikle birbirine benziyor. “18 aylık bebek kaç numara ayakkabı giyer?” sorusu için 21 ya da 22 numara ideal olur. Bu numara aralıkları 12-18 aylık bebeklerin ayakları için uygun tercihlerdir. Bebekler yürümeye de genellikle bu yaşlarda başlıyor. Bu yüzden ergonomik ve uygun anatomik yapıya sahip ürünlerin tercih edilmesi önem taşıyor. Hem sağlıklı hem rengarenk hem de her yaştaki çocuğa uygun seçenekler bulunuyor.

12 ila 18 aylık bebeklerin ebeveynleri “Yürümeye başlayan bebek nasıl ayakkabı giymeli?” diye düşünür. Bebeğin yürümesini engellemeyecek yumuşaklıkta, tabanı yere sağlam basan modeller tercih edilmeli. Tam olarak ayak boyutuna uygun bir çeşit alınması da yürümeyi kolaylaştırıyor. Sağlıklı bir omurga ve ayak gelişimi için yürümeye başlayan miniklerin ayaklarının rahat etmesi büyük önem taşıyor. Bu yüzden ebeveynler seçimlerini hem beden hem model açısından dikkatli yapmalı.

2 Yaşında Bebek Kaç Numara Ayakkabı Giyer?

Bebekler genellikle 1 buçuk ila 2 yaş aralığında yürümeye başlıyor. İlk adımlarının konforlu olması için rahat ve sağlıklı ayakkabılar seçilmeli. Bu konuda ebeveynlere önemli bir görev düşüyor. Bebeğinizin minik adımlarının mutlu ve rahat olması için uygun bedenlerdeki sağlıklı modeller kullanılması gerekiyor.

“2 yaş bebek kaç numara ayakkabı giyer?” diye düşünenler ise öncelikle çocuğun ayak yapısını iyice bilmeli. Cinsiyetin yanı sıra çocuğun boyu ve ayağının uzunluğu da ayakkabı beden seçimi konusunda önemli bir rol oynuyor. Bebeğinizin ayağını ölçerek uygun bedeni bulmanız ve bebeğinizin sağlıklı adımlar atmasına yardımcı olmanız mümkün.

Bebeklerde ilk ayakkabı seçimi çeşitli faktörleri bir arada bulundurduğu için önemli bir konu. 2 ve 3 yaşındaki bebeklerin ayakları genellikle 15 cm ila 17 cm arasında değişiyor. 15 cm bebek ayakları için 23-24 numara bebek ayakkabıları ideal boyutlar oluyor. 16 cm ve 17 cm için 25, 26 ve 27 numara bebek ayakkabıları uygun tercihler arasında. Bazı bebekler daha küçük yaşlarda yürürken bazı bebekler geç yürüyebiliyor. Bebeğinizin yürümeye başlayıp başlamaması ayakkabı modeli seçimi konusunda düşünülmesi gereken önemli noktalardan biri. Daha yumuşak yapıdaki esnek seçenekler henüz yürümeyen bebekler için ideal bir tercih oluyor. Ancak kalın tabanlı, yere daha sabit basılan ayakkabılar, yürüyen bebeklerin ayaklarının rahat etmesini sağlıyor.

Bebek Ayakkabı Numarası Hesaplama

Bebek ayakkabı numaraları hesaplanırken ailelerin dikkatli davranması gerek. Her bebeğin ayağına uygun bir beden seçeneği var. Hızla büyüyen bebeklerinizin ayak numaralarına uygun modelleri zevkinize uygun tasarımlarla bulmanız mümkün. Çeşitli tasarım ve beden seçeneklerinin bulunması ebeveynleri “Bebek ayakkabı nasıl olmalı?” sorusunu düşünmekten kurtarıyor.

Yenidoğan miniklerin ebeveynleri “Bebek ne zaman ayakkabı giymeli?” diye düşünebilir. Ayakkabılar yalnızca yürüme konforunu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bebeklerin ayağının üşümemesini de sağlar. Her anlamda oldukça hassas bir yapıya sahip olan bebeklerin üşümemeleri için yaklaşık 3. aydan itibaren ayakkabı giydirilmesi gerekiyor. Ayağın boyutunu ölçerek çocuklarınız için en doğru seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz.

“Bebek ayakkabı numarası nasıl hesaplanır?” diye endişelenen ebeveynler, ayakkabı beden tablosunu inceleyerek hesaplama yapabiliyor. Bebeğinizin ayak uzunluğunu ölçerek bedenine uygun ayakkabı numarasını aşağıdaki tablo yardımı ile belirleyebilirsiniz.Beden tablosu sayesinde “6 aylık bebek kaç numara ayakkabı giyer?” öğrenebilirsiniz. Tabloyu inceleyerek yaptığınız seçimlerle bebeği olan yakınlarınızı beklenmedik hediyelerle mutlu etme fırsatına da sahip olabilirsiniz.

“7 aylık bebek kaç numara ayakkabı giyer?” sorusunun yanıtını arıyor iseniz tablodaki yönergeden hareketle 19-20 numara aralığında seçiminizi yapabilirsiniz. Tablo sayesinde çeşitli yaşlardan bebeklerin ayak numaralarını hesaplayabilir ya da 18 19 numara ayakkabı kaç aylık bebek için uygun öğrenebilirsini

Ayak Bedeni      Ayak Uzunluğu           Yaş Aralığı            Ayakkabı Numarası    
Bebek Small 11cm 0-6 ay  17-18
Bebek Medium 12-12.5 cm 6-12 ay 19-20
Bebek Large 13-14 cm 12-18 ay 21-22
Bebek XLarge 15-15.5 cm 18-27 ay 23-24
Çocuk XSmall 16-16.5 cm 2-3 yaş 25-26
Çocuk Small 17-17.5 cm 3-4 yaş 27-28
 

Bebek Ayakkabı Seçimi

erkek bebek ayakkabıÇocuklarınız ve bebekleriniz büyüdükçe onlar için bakıp aldığınız kıyafetlerin ve ayakkabıların bedenleri de değişiyor. Bu yüzden onlar büyüdükçe siz de yeniden uygun beden arayışına girebilirsiniz. “9 aylık bebek kaç numara ayakkabı giyer?” gibi sorular ebeveynlerin en sık düşündüğü konular arasında yer alıyor. Her yaştan bebeğin ebeveyni kendi çocuğunun gelişimine uygun seçimleri beden tablosu sayesinde yapabiliyor.

Uygun ayakkabı bedeninin ve modelinin seçilmesi bazen kıyafet seçiminden daha zor olabiliyor. Bu yüzden aileler bu konuda daha sık araştırma yapıyor. Kıyafetin biraz büyük ya da biraz küçük gelen bedeninin kullanılması mümkün olsa da aynı şey ayakkabı için geçerli değil.

Ebeveynler, beden tablosu sayesinde “10 aylık bebek kaç numara ayakkabı giyer?” rahatlıkla öğrenebiliyor. 10 aylık bebekler için 6-12 ay aralığı için belirtilen 19-20 numara ayakkabıları tercih edebilirsiniz.Tam olarak bedenini öğrendiğiniz bebeğiniz için çeşitli modeller arasından zevkinize uygun tasarımları bulmanız oldukça kolay. Ayak numarasını öğrendikten sonra her modelde ve renkte bir ayakkabıyı kolaylıkla bulabilirsiniz. Böylece hem erkek hem de kız çocuk ebeveynleri, bebeklerinin minik ayaklarının hem konforlu hem de rahat etmesini sağlayabiliyor.

Ayak numarası tablosunu inceleyen kişilerin “8 aylık bebek kaç numara ayakkabı giyer?” sorusunu artık sormasına gerek yok. Size ise yalnızca bebeğiniz için en şık tasarımları bulmak kalıyor. Hem yazlık hem kışlık modeller arasında uygun beden alternatifleri bulunuyor. Üstelik yazlık ve kışlık tasarımların pek çok farklı renk ve boyut seçeneği de mevcut. Bebeklerinizin hızla gelişmekte olan minik ayakları için her yaşta kullanabileceği tasarımlara ulaşabilirsiniz. Bebeğinizin yaşına, boyuna ve cinsiyetine göre yapacağınız doğru seçimler, onun daha huzurlu hissetmesi için önemli. Kaliteli modeller sayesinde bebeğiniz ayak bedeni büyümediği sürece ürünleri konforla giymeye devam edebilir.

Cildi oldukça hassas olan bebeklerin giydikleri ürünlerde bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Küçük yaş grubu için ayakkabı seçimi yapılırken hem bedene hem de ürünlerin materyallerine dikkat edilmeli. Bunun yanı sıra ayaklar vücut yapısını ciddi düzeyde etkiledikleri için gelişimin sağlıklı olması gerekiyor. Bu sebeple yeni yürüyen bebekleriniz için seçeceğiniz ayakkabıların hem kullanışlı ve rahat hem de bebeğinizin ayak numarasına uygun olması gerek. Elbette tasarıma ve renklere de dikkat edebilirsiniz.

Farklı çeşitler sayesinde bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayan seçeneklere ulaşabilirsiniz. Her beden alternatifinin farklı tasarımları mevcut. Bu sayede her ebeveynin ve bebeğin zevkine uygun ayakkabı seçimi yapılabiliyor. Konforlu ve kullanışlı ayakkabılar kullanan bebeğinizin, minik ve yeni adımlarına daha kolay alışması mümkün.

Her bebeğin ayağına uygun yazlık, kışlık ve çeşitli renklerde tasarımlar bulabilirsiniz. Çocukların dikkatini çekecek modellerin onlar için uygun numaralarını kullanabilirsiniz. Bebeğinizin minik ayakları için uygun ayakkabı bedenlerini DeFacto koleksiyonu sayesinde inceleyebilir, birbirinden sevimli tasarımlar arasından filtreleme seçenekleri sayesinde tam da aradığınız sonuçlara ulaşabilirsiniz.