Sepetim (0 Ürün)
GİRİŞ YAP
16 Ürün Sayısı
Görünüm:
Seçili Filtreler: Erkek Aksesuar Maske

Telli 3 Katlı Beyaz Maske 10 Adet

19,99 TL
Sepette %50 İndirim
9,99 TL

Yüz Korucu Siperlikli Baskılı Şapka

59,99 TL
Sepette %50 İndirim
29,99 TL

Yüz Koruyucu Siperlik

15,99 TL
Sepette %50 İndirim
7,99 TL

Yüz Korucu Siperlikli Baskılı Şapka

59,99 TL
Sepette %50 İndirim
29,99 TL

Yüz Koruyucu Siperlik

15,99 TL
Sepette %50 İndirim
7,99 TL

Yüz Koruyucu Siperlikli Baskılı Şapka

59,99 TL
Sepette %50 İndirim
29,99 TL

Yüz Koruyucu Siperlik

9,99 TL
Sepette %30 İndirim
6,99 TL

3 Katlı Telli Beyaz Maske 5 Adet

7,99 TL
Sepette %50 İndirim
3,99 TL

Erkek Maske

19,99 TL
Sepette %50 İndirim
9,99 TL

3 Katlı Telli Beyaz Maske 10 Adet

15,99 TL
Sepette %50 İndirim
7,99 TL
loading

Kullanıcı Dostu Maske Çeşitleri

Maske uzun yıllardır birçok alanda kullanılan bir ürünken son birkaç yıldır gündelik hayatın içine hızlı giriş yapan ürünlerden olmuştur. Maskeler artık evinizden, arabanızdan ve çantanızdan eksik etmek istemediğiniz yüz koruyucular olarak gündelik hayatın bir parçası haline gelmiştir. Başta tek tip modellerinden edinilen maskelerin çeşitliliği her geçen gün artmaktadır. Maske çeşitleri arasında tercih yaparken kullanıcıların renk, fiyat ve koruyuculuk derecesini önemsediği görülmektedir. Yüzü hava yoluyla bulaşabilecek zararlı maddelere karşı korumak temel amacı olan maskelerin giyilebilir birçok ürün gibi her yaşa ve cinsiyete hitap eden modelleri sunulmaktadır. Erkeklerin dış giyim ürünlerinde çoğunlukla farklı renk ve motiflere yönelmesi tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi maske modellerinde de erkeklere özgü tasarımlar ortaya çıkmasını sağlamıştır. Siyah, gri, haki yeşili gibi koyu renk tonlarını sıklıkla tercih eden erkek kullanıcılar için bu renklerden üretilmiş sade maske modelleri olduğu gibi bu renklerin fon olarak kullanıldığı baskılı çeşitlerine de rastlamak mümkündür. Kullanıcının zevkine ve yüz tipine uygun maskeler her geçen gün üretilmeye devam etmektedir.

Maskede Yeni Trend: Yıkanabilen Maske

Günlük hayatınızda istemeseniz bile kalabalık ortamlarda sık sık bulunmak durumunda kalıyor olabilirsiniz. Toplu halde vakit geçirilen ortamlar özellikle kapalı mekanlarsa maske kullanımının önemi artmaktadır. Maskeler sizi havanın doğrudan girebildiği ağız ve burun bölgelerinden vücudunuza nüfuz edebilecek zararlı maddelerden korumak için üretilmektedir. Doğru kullanıldığında oldukça büyük faydalar sağlar. Maske tipleri arasında yer alan tek kullanımlık maske sık değiştirilen kısa ömürlü maske çeşitlerindendir. Kirlendiği düşünüldüğünde uygun bir atık kutusuna atılarak hemen yenisi takılır. Bir diğer maske türü olan yıkanabilir maske kirlendiği düşünüldüğünde çöp yerine çamaşır makinesine atılabilir. Elde yıkamanız da mümkündür, ancak iyice temizlendiğinden emin olmalısınız. Bu tarz kumaş maske modellerinin kullanımı hijyene çok dikkat edildiğinde oldukça kolaydır. Maskeyi takarken ve çıkarırken ellerin temiz olmasına özen gösterilmelidir. En iyi maske olduğunu düşündüğünüz bir ürünün dahi belirli bir koruma kapasitesi vardır. Bu nedenle maske kullanımının yanında kişisel hijyeninizi sağlamanız da ekstra fayda sağlayacaktır. Bez maske kullanıyorsanız aklınızda “Maskemi ne sıklıkla değiştirmeli ve yıkamalıyım?” sorusu olabilir. Uzmanlar genellikle yıkanabilir bez maske modellerinin her kullanımdan sonra değiştirilmesini önermektedir. Bir sonraki kullanımdan önce yıkanmasının doğru bir kullanım olacağı da vurgulanmaktadır. Maskenizi yıkadıktan sonra acil olarak yenisine ihtiyaç duyduğunuz durumlar olabilir. Böyle durumlarda aynı maskeyi kullanmak yerine paket halinde satılan çoklu maske modellerinden edinebilir ve dönüşümlü kullanabilirsiniz.

En İyi Maske Erkek Modelleri

Erkek maske modelleri arasında çok sayıda renk ve desen seçeneği bulunmaktadır. İlgi çekici tasarımlardan hoşlanıyorsanız enerjinizi yansıtan renkli maske modellerine göz atabilirsiniz. Sarı, kırmızı gibi sıcak renkleri bulunan erkek maskeleri tişörtlerinize sade ama canlı bir görünüm kazandırmanızı sağlayabilir. Siyah fon üzerine kırmızı yazılı veya gri arka planda mavi yazılarla süslenmiş detayları olan modeller sıklıkla tercih edilmektedir. 3 katlı ve telli olan beyaz maskeler de yüzünüze uyum sağlayacak kaliteli maske modelleri arasında yer almaktadır. Yaygın olarak kullanılan bir başka tür ise siperlik maske modelidir. Kullanımı oldukça pratik siperlik maskeler, normalden farklı olarak kulağa değil başın arka kısmına ve alın bölgesine hizalanarak geçirilir. Amacı yine yüzü korumaktır ve birçok meslek dalında kullanımına rastlayabilirsiniz. Arkasındaki lastiği sayesinde başa kolayca oturur ve ayarlanabilir yapıya sahiptir. Lastiğin çok sıkıştırılması halinde alın bölgesinde iz yapabileceğinden alın bantlarıyla yumuşatılmıştır. Siperlik kullanımı çoğu zaman tek başına yeterli görülmemektedir. Bu nedenle bez maske üzerine siperlik takarak korunma düzeyinizi artırmayı deneyebilirsiniz. Maske kumaş yapılı olduğunda eğer yıkanabilir özellikteyse kolayca çamaşır makinesinde temizlenebilmektedir. Ancak siperliğin önündeki sert blok makinede zarar görebilir, bu nedenle silerek veya elde yıkayarak dezenfekte edebilirsiniz. Siperliğin önündeki tabaka şeffaftır ve önünüzü net bir şekilde görebilmenize olanak tanır. Böylelikle bir yandan yüzünüzü korurken gündelik işlerinizi yapmakta sıkıntı çekmezsiniz.

Kumaş Maske Seçiminde Yeterince Dikkatli misiniz?

Maske seçimi yaparken dikkat edeceğiniz bazı noktalar en kaliteli maske tipini bulmanıza yardımcı olabilir. Alacağınız maskenin kapalı paket içerisinde size sunulduğundan emin olmanız önemli hususlardan biridir. Eğer online alışveriş ile maske edinecekseniz ambalajının kapalı olarak teslim edilmesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca maske çeşitleri arasından kulağı acıtmayacak malzemeden üretilmiş iplerle yapılanlarını tercih edebilirsiniz. Pamuklu maskeler yapısı itibarıyla kulağı ve temas ettiği yüz bölgesini terletmez ve acıtmaz. Maskenin üretim amacına uygun etkiyi sağlaması için kendisinin nasıl olduğu kadar sizin onu nasıl kullandığınız da önem arz etmektedir. Maske kullanırken burnu açıkta bırakacak şekilde aşağı indirmek, çene altında veya boyna asılı şekilde kullanmak, onun koruyucu etkisini azaltarak yalnızca bir aksesuar olarak kalmasına yol açar. Bu da önerilen bir kullanım şekli değildir. Eğer telli maske kullanıyorsanız teli burnunuza göre ayarlayabilir ve maskenin yüzünüze boşluk bırakmayacak şekilde oturmasını sağlayabilirsiniz. Rutin solunumunuzu engellemeyecek ve sizi bunaltmayacak maske seçimi yapmanız faydanıza olacaktır. Yüz maskesi fiyatları bakımından birçok yüz aksesuarına göre oldukça ekonomiktir. 2’li veya 3’lü alabileceğiniz paketler halinde satışları mevcuttur. Maske fiyatları araştırılırken indirimli paketler değerlendirilebilir. Alacağınız maskeye karar vermeden önce kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve yüz maske fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Doğru maske seçimini yapmak ve dikkat çekici tasarımlarla süslenmiş şekilli maske seçeneklerini görmek için sayfayı inceleyebilirsiniz.

Maske Nasıl Kullanılır?

Maske yüzü korumak üzere tasarlandığı için burnu da içine alacak şekilde yüzün alt bölgesini tamamen kaplamalıdır. Kulak arkasına asma yöntemiyle takılabildiği gibi ense aparatına takılarak da kullanılabilir. Sıklıkla değiştirilmesi ve yıkanabilen maske ise sık yıkanması hijyen açısından önemlidir.

Maske Ne İşe Yarar?

Maske tükürük, nefes, ağız yoluyla bulaşabilecek ve yayılabilecek hastalıkların kalabalık ve kapalı mekanlarda salınımını önleme görevi görür. Bu yönüyle kullanan kişiyi ve çevresindekileri koruma işlevi vardır.

Yıkanabilir Maske Nasıl Yıkanır?

Yıkanabilir maskeler genellikle pamuklu kumaştan üretildikleri için çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilmektedir. Bu tür bez maskelerin elde yıkanması da mümkündür. Ancak maskeleri yıkarken sıcak su kullanmak yüksek dezenfeksiyon için önem arz etmektedir. Yıkama işlemi sırasında deterjan veya sabun kullanımı da mümkündür.