Sepetim (0 Ürün)
GİRİŞ YAP
17 Ürün Sayısı
Görünüm:
Seçili Filtreler: Erkek Aksesuar Saat

Metal Kordon Saat

79,99 TL
Sepette %10 İndirim
71,99 TL

Metal Kordon Saat

79,99 TL
Sepette %10 İndirim
71,99 TL

Silikon Kordon Spor Saat

79,99 TL
Sepette %50 İndirim
39,99 TL

Suni Deri Kordon Saat

79,99 TL
Sepette %40 İndirim
47,99 TL

Hasır Metal Kordon Dijital Saat

79,99 TL
Sepette %50 İndirim
39,99 TL

Silikon Kordon Saat

79,99 TL
Sepette %50 İndirim
39,99 TL
loading

Genel Bir Bakışla Erkek Kol Saati

Gündelik rutin içerisinde zamanın nasıl da akıp gittiği çoğu kez zor anlaşılır. Sabah kafaların gömüldüğü işlerin başından akşam ancak kalkmak zamanın ne denli izafi olduğuyla alakalı düşüncelere sebep olur. Bu sebeple her saniye milyonlarca kişi gözünü bir anlığına da olsa saatlerine çevirmektedir. Zamanı yakalamak ve süre ile yapılacak iş senkronunu düzenlemek için saatlere duyulan ihtiyaç yadsınamaz. Bu aşamada yardıma kol saatleri yetişir. Kol saatlerinin kullanımı küçük olup kişinin yanında taşıyabilmesi ve aksesuar olarak şık bir görüntü sunmasıyla son derece avantajlıdır. Kol saatlerini özellikle erkeklerin daha fazla kullandığı bilinir. Bu nedenle erkek kol saati alanı bir hizmet olarak oldukça genişlemiştir. Her segmentten her bütçeye uygun erkek kol saatleri pek çok yerde karşınıza çıkar.

Farklı Açılardan Erkek Saat Önerileri

İster kendiniz için almak amacıyla olsun, isterseniz de bir sevdiğinize hediye etmek amacıyla olsun erkek saatleri için en gerçek öneri tarza uygunluktur. Herkesin benimsediği ve rahat ettiği bir stil anlayışı vardır. Bu sebeple öncelik her zaman sizin rahat edeceğiniz ve mutlu olmanızı sağlayan saati kullanmak olmalıdır. Bunun paralelinde bahsedilebilecek birkaç öneri mevcuttur. Bunlardan ilki elbette bilek boyutuna uygunluktur. Nispeten ince bilekli ve belli bir bilek kalınlığına sahip erkekler için tercih edilecek modeller farklı olmalıdır. Bu özellikle kasa çapı için dikkat edilmesi gereken bir faktördür. Bileğinize büyük gelen bir kol saati emanet diye tabir edilen görünüme sebebiyet verebilir. Benzer şekilde bilek genişliğiniz yanında kasa çapı olarak çok küçük kalan bir kol saati ise görüntü olarak hoş durmayacaktır. Bir başka öneri olarak erkek kol saati için kullanılan yere uygunluk gelir. Elbette bu durum genel bir kuraldır: yalnızca erkek kol saati için geçerli değildir. Gidilen yerde kılık kıyafet olarak uygunluk önemlidir. Saat de sunulan görüntünün bir tamamlayıcısı olarak girilen ortama uyum sağlamak durumundadır. Erkek kol saatleri için son öneri ise alışveriş esnasında kullanım amacını tekrardan hatırlamaktır. Örneğin amaç dakik yapılması gereken işler olduğunda, zamanı kontrol etmek için sayı göstergesi olmayan bir saat kullanmak pek işe yarar bir yöntem oluşturmaz. Benzer şekilde akrep ve yelkovanın görünür olması da kullanım amacına yönelik seçilmelidir.

Erkek Saat Fiyatları

Tüm ürünlerde olduğu gibi saat piyasasında da dalgalanmalar oldukça sık görülür. Bu sebeple erkek saat fiyatları için belli bir aralık vermek makul bir yol değildir. Ancak genel olarak erkek saat fiyatlarını etkileyen belli başlı faktörler vardır. Bunlardan biri elbette kullanılan materyalin kalitesidir. Metal kullanılan modellerde metalin kararmayan ve lekelenmeyen bir kalitede olması fiyatı etkileyen önemli bir nedendir. Bunun yanında su geçirmez saatler son derece popüler hale gelmeye başlamıştır. Su geçirmez özelliği sağlamak için kullanılan ekipmanlar da fiyatlara yansır. Erkek saatlerinde genel olarak iç göstergeler sıkça kullanılan detaylardır. Bunlar kimi zaman tamamen çalışır konumdadır kimi zaman ise yalnızca detay amaçlıdır. İç göstergelerin çalışır biçimde olması saati daha kullanışlı kılar. Bu durum da elbette erkek kol saati fiyatına yansır. Başka bir detay olarak deri kordondan bahsedilebilir. Deri kordonlu saatlerde gerçek deri ya da suni deri kullanılmaktadır. Gerçek deri hammadde olarak suni deriden daha pahalı olduğu için bu da doğrudan saatlerin fiyatına yansır. Elbette tüm bunlar erkek kol saati fiyatlarını ulaşılmaz yapmaz. DeFacto farklı fiyatlara oldukça kaliteli erkek kol saati modellerini sizlere sunar.

Erkek Kol Saati Modelleri ve Farklı Alanlarda Kullanımı

Erkekler için saat vazgeçilmez aksesuarlardan bir tanesidir. Çokça talep görmesi ve modadaki teknolojinin ilerleme kaydetmesiyle çok farklı ve yeni modeller boy göstermektedir. Genel olarak modeller kasa tipi, kasa rengi, kasa büyüklüğü, kordon materyali ve kordon rengi etrafında şekillenir. Bu kriterlerden her birinin farklı şekillerde eşleşmesi ortaya klasik ya da spor tarzda çok farklı modeller çıkarmaktadır. Ortaya çıkan her model günlük ya da daha resmi yerler için uygun olacak çeşitli kullanım alanını beraberinde getirir. Bu konuda kesin bir ayrım yoktur. Örneğin metal kordon hem gündelik yaşantı için hem de resmi ve şık ortamlarda kullanıma uygundur. Burada önemli olan kordonla tamamlayıcı olan diğer detaylardır. Tekrar örnek vermek gerekirse göstergelerinde taş bulunan modeller çok daha özel ortamlarda kullanımı çağrıştırır. Bu anlamda özel bir saat, önem verdiğiniz ortamda bulunduğunuzu simgeleyen ve kendinizi ifade etmenize yol açan unsur olacaktır. Buna karşın daha düz ve gerek gösterge gerek sayılarıyla dikkat çekici olan bir saat, günlük olarak temel zamanı öğrenme gereksinimi için taşınan ve amacı işlevsellik olan bir ürün olacaktır. Farklı modelleri kullanım amacına göre farklı yerlerde kullanmak en sağlıklı ve akıllıca tercihtir.

Erkek Saat Tiplerini Belirleyici Detaylar

Erkek kol saatlerinde model çeşitliliği oldukça fazladır. Her bir detay yeni modellerin ortaya çıkmasına vesile olur. Kasa ile ilgili olanlar bu detaylardandır. Kasa şekli modeli belirleyen önemli bir faktördür. Klasik ve alışılagelmiş olan kasa tipi yuvarlak kasadır. Ancak artık kare formunda kasalar da oldukça yaygınlaşmıştır. Kasa rengi de son derece belirleyici bir detaydır. Genellikle alışık olunan ve sık tercih edilen kasa renkleri gümüş, gold ve siyahtır ancak bunların alternatifi pek çok model de mevcuttur. Gümüş erkek saatleri en çok tercih edilen saat renklerindendir. Aynı zaman da kasa içi renk de tüm görüntüyü etkiler. Farklı renklerde ya da daha sade tercih edilebilecek zeminler, saatim kullanıma amacına yönelik tüm havasını etkiler. Kasa kadar önemli bir başka faktör ise kordondur. Erkek saat deri kordon sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Kordonda deri kullanımı yine belirleyici bir faktörü oluşturur. Benzer şekilde erkek saat hasır kordon modelleri de tamamen ayrı bir kulvar olarak sayılabilir. En sık kullanılan ise erkek saat metal kordon modellerdir. Erkek saat tiplerini belirleyici bir başka detay ise klasik ya da dijital olma durumudur. Çağımız teknolojisiyle saatler de akıllı modellere yönelmiş durumdadır. Bu beraberinde dijital tasarımları getirir. Bu dijital tasarımlarda da kasa ve kordon temel detaylarla modelleri belirler.

Erkek Saat Hangi Kola Takılır?

Bu tamamen bir tercih meselesidir ancak günlük hayatta sağ el kullanılıyorsa sola; sol el kullanılıyorsa sağa takılması tavsiye edilir. Yaygın kullanım ve modellerin kullanım rahatlığı açısından çoğunlukla erkekler saati sol kollarına takarlar.

Erkek Saati Kaç MM Olmalı?

Nispeten ince bileklerde yani 20cm altında 40-42 mm saat önerilir. Bileğinizin çevresi 20 cm ve üzerindeyse 44-46 mm saatleri de tercih edebilirsiniz. Tavsiye edilen mm ölçüleri saat tipine göre değişiklik gösterebilir.

Erkek Nasıl Saat Takmalı?

Erkekler kullanım konforu ve görüntü doğrultusunda bilek kalınlığına uygun bir saat kullanmalıdır. Diğer özellikler tamamen kişinin tercihine kalmıştır. Bunun belli bir kuralı yoktur. Saat takmada önemli bir kural olarak saatin bilek üzerinde durması söylenebilir.