Sepetim (0 Ürün)
GİRİŞ YAP

Kadın Sütyen

61 Ürün Sayısı
Görünüm:
Seçili Filtreler: Sütyen

Fall in Love Pedli Bra

(110)
199,99 TL
Sepet Tutarı
139,99 TL
+2

Fall in Love Pedli Bra

(110)
199,99 TL
99,99 TL
+2

Fall in Love Dolgulu Yarım Dolgulu Bra

(29)
299,99 TL
Sepet Tutarı
209,99 TL
+2

Fall in Love Kapsız Pedsiz Bra

(12)
199,99 TL
Sepet Tutarı
99,99 TL
+2

Fall in Love Çıkarılabilir Pedli Pedli Bra

349,99 TL
Sepet Tutarı
244,99 TL
+1

Fall in Love Dantelli Kapsız Pedsiz Bra

(13)
199,99 TL
Sepet Tutarı
139,99 TL

Fall in Love Dantelli Yarım Dolgulu Bra

(4)
169,99 TL
Sepet Tutarı
118,99 TL
+1

Fall in Love Dolgulu Yarım Dolgulu Bra

(29)
299,99 TL
Sepet Tutarı
209,99 TL
+2

Fall in Love Çıkarılabilir Pedli Pedli Bra

349,99 TL
Sepet Tutarı
244,99 TL
+1

Fall in Love Dolgulu Yarım Dolgulu Bra

(29)
299,99 TL
Sepet Tutarı
209,99 TL
+2

Fall in Love Comfort Pedli Bra

(40)
299,99 TL
Sepet Tutarı
209,99 TL

Fall in Love Comfort Pedli Bra

(5)
299,99 TL
Sepet Tutarı
149,99 TL
+1

Fall in Love Çıkarılabilir Pedli Pedli Bra

299,99 TL
Sepet Tutarı
209,99 TL
+1
loading

En Rahat Sutyen Modelleri

Günlük yaşam içerisinde moda başlı başına büyük bir sektörü oluşturmaktadır. Yüzyıllardan bu yana süre gelen giyim alışkanları, dönemsel olarak değişimlere ev sahipliği yapar. Sadece mevsimlere göre farklar göstermek değil, ergonomik yapı üzerinde oluşturulan değişiklikler bireylerin daha konforlu ürünlerle buluşmasını amaçlamaktadır. Nitekim modanın elinin değdiği pek çok aracın olduğu düşünülürse, kimi kulvarlarda ön plana çıkan kriterin konfor olduğunu söylemek doğru olacaktır. Örneğin mobilya modası, araç modası ya da en önemlilerinden bir tanesi olan iç çamaşırı modası, konfor ön planda olan tasarımlara önem vermektedir. Özellikle iç çamaşırı modası içerisinde sağlıklı, güvenli kaliteli ve rahat ürünlerin tasarlanması kritik bir olgudur. Yalnızca boxer ya da külot gibi alt iç giyimde değil kadınlar için rahatlığının ve toplayıcılık gibi özelliklerinin tercih skalasını oluşturduğu sutyen çeşitlerine dikkat çekmekte büyük fayda vardır. Tene değdiği noktalarda rahatsızlık vermeden, batma kaşınma gibi sorunları ortaya çıkarmadan kişilere uyum sağlamalıdır. Özellikle iş yaşamı içerisinde saatler boyu sutyen takmak oldukça yorucu bir durum olabilmektedir. Buna alternatif bir çözüm olarak spor sutyen olarak da bilinen balensiz sutyen ve materyal kullanımı olarak daha pamuklu kumaşların tercih edildiği sutyenlerin kullanımının arttığını söylemek mümkün. Bu noktada sadece spor yaparken değil, her zaman rahat hissetmek isteyenler için kullanıma uygun bir iç çamaşırı olabilme özelliğine sahiptir. Nitekim sutyenlerin farklı parçalardan oluştuğunu göz önüne alırsak, bu parçaların ergonomik yapısı, tercihlere göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin balenli sutyen seçenekleri belirli göğüs tiplerine oldukça yeterli bir uyum gösterirken kimi kullanıcılar için tercih edilmeyebilir. Bunun yanı sıra küçük göğüsleri olduğunu düşünen kullanıcılar dolgulu sutyen tercihine daha yatkın olabilmektedir. Nitekim bu noktada ölçü göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük bir sırta sahip olan kullanıcıların sutyen ölçüsü 75 beden sutyen için uygunken göğüs büyüklüğü a,b,c,d gibi cup ölçüsüne göre seçilmelidir. Aksi durumda 85 beden sutyen sırt parçasından bolluk yaparak, cup bölmesinin tam oturmamasına ve kullanıcı için rahatsız bir durum yaratımına sebebiyet verir.

Parçalarına Göre Hangi Sutyeni Kullanmalıyım?

Sutyenler farklı parçalardan oluşmaktadır. Vücudun göğüs bölümünü çevreleyen bir yapıya sahip olmasına bağlı olarak sırt bölümü, cup diye bilinen göğsü içine alan kısmı, bu kısmın hemen altında göğse destek sağlayan kısmı ve omuzlar ile desteklenen askı kısmı bulunmaktadır. Bu noktada sırt bölümünü oluşturan alanın da ölçeği bulunmaktadır. Kadınların sırt genişliği birbirinden farklı olabilmektedir. Bu durum göz önünde bulundurularak öncelikle doğru sutyen seçiminde kendi ölçünüze uygun olan sutyeni tercih etmelisiniz. Bu adımdan sonra büyük göğüslere sahip kadınlar için büyük beden sutyen tercih edilmesi önemlidir. Bu tipte üretilen sutyenler toparlayıcı özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda daha sağlıklı bir yapı oluşturacağı öngörülmektedir. Bunun dışında farklı göğüs tipleri için sutyen çeşitleri de farklılık göstermektedir.Örneğin destekli sutyen çeşitleri daha dolgun bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu noktada ikinci basamak göğüs boyutu olabilir. Bir başka seçim unsuru ise balendir. Balen göğsün cup bölümünde sutyenin sabit bir kalıpta kalmasını ve göğsün desteklenmesini sağlayan, sutyene entegre edilmiş bir çeşit metal ya da silikon aparattır diyebiliriz. Bu noktada kişisel kullanım durumda balen tercihi değişkenlik göstermektedir. Balen kullanımı kişinin kendi rahatlık tercihlerine göre seçilebilir. Bunun yanı sıra bir başka sutyen seçim kriteri olan askı bölümüdür. Seçilen kıyafete uygun olarak askılı ve askısız ürünler bulunmaktadır. Bu noktada askısız olan çeşitlerin genel adının straplez sutyen olduğunu bilmek gerekmektedir. Aynı zamanda sutyenin üretildiği kumaş da önemli bir faktörü oluşturmaktadır. Örneğin dantel sevmeyen kullanıcılar için dantelsiz bralet tercih edilerek pamuklu kumaşlara yönlenebilmektedir.

Sutyen Modelleri Nelerdir ve Nasıl Seçilmelidir?

Farklı parçalara sahip olmasının yanı sıra sutyenler kullanım malzemesi, kullanıldığı alan ve tasarım anlamında da farklılık gösterir. Nitekim buradaki en önemli kriter göğüs şeklidir. Kadınların göğüs yapısının birbirinden farklı olduğu göz önüne alındığında sutyenler de çeşitlilik göstermektedir. Bu noktada göğüs yapısına uygun olan sutyeni seçmek de önemlidir. Bu durum için öncelikle sutyen çeşitlerini bilmek gerekir. Son yıllarda kullanımına sıkça rastlanan bralet sutyenler, balensiz olup üçgen bir görünüme sahiptir. Rahatlığın ve tasarımın ön plana çıktığını söylemek doğru bir bakış olmaktadır. Özellikle spor tarzı benimseyenler için şık bir görünümü de bünyesinde bulunduran sutyen, farklı kumaşlar ile birlikte crop top özelliği de göstermektedir. Bu anlamda gömlekler ile birlikte keyifli ve göz alıcı bir kombin elde etmek mümkündür. Ek olarak farklı tasarımlar da tercih skalasını genişletmektedir. Braletlerin dışında toparlayıcı sutyenler sıklıkla tercih edilmektedir. Desteksizdir. Balkonet olarak bilinen sutyenler büstiyer sutyen çeşitleri ile benzerlik göstermektedir. Bir diğer çeşit ise cup kısmında ekstra dolgusu olan ve göğsü daha yukarıya toplamak için üretilen push up sutyen modelleridir. Bu sutyenler ile birlikte daha büyük bir görünüm elde etmek mümkündür.

Toparlayıcı Sutyen ile Estetik Bir Görünüm Yakalamak Mümkün

Kadınların en çok sorun yaşadığı giyim kategorilerinden bir tanesi şüphesiz iç çamaşırı seçimidir. Hamilelik ile birlikte kullanım ihtiyacı oluşan hamile sutyeni rahat ve  toparlayıcı özelliğe sahiptir. Ancak kumaşına göre daha yumuşak bir dokuya sahip olmasının yanı sıra emzirmede kolaylık sağlamak amacı ile cup bölümüne eklenen ek pencereler ile birlikte yeni bir tasarım olan emzirme sutyeni bebekli kadınlar için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu sutyenlerde ek bir parçanın bulunması tüm sutyen çıkarılmadan sadece parçanın portatif bir biçimde açılması ile birlikte emzirmede kolaylık sağlamaktadır. Bunların dışında toparlayıcı sutyenler için önemli seçim noktası sırt ve cup ölçüleridir. Örneğin 80b sutyen ölçüsünde “b” cup büyüklüğünü verirken 80 ölçüsü sırt büyüklüğüne işaret etmektedir. Bu noktada daha küçük sırta sahip olan kullanıcılar için 80 beden sutyenler uygun değildir. Bunun için 75b sutyen aynı cup ölçüsünü vermektedir. Bu noktada toparlayıcı sutyenden tam verim alabilmek için ölçülere doğru karar verilmelidir. Bu noktada kişilerin ölçülere uygun seçimler yapması gerekir. Her göğüs tipi için genel bir uygunluk gösterdiğini, ölçü kuralına uyulduğu takdirde söylemek mümkündür.

Son Yılların Gözdesi Bralet Nedir?

Değişen moda kavramına bağlı olarak sutyen anlayışına yeni bir yüz eklenmiştir. Farklı tasarımları ile karşımıza çıkan balensiz bralet türü rahatlığı sunan yapısı ile pek çok kadının gönlünü kazanmıştır diyebiliriz. Dileyenler için balenli bralet çeşidi de bulunan bu sutyen, üçgen cup modelinin yanı sıra iç çamaşırından ayrı bir stil ortaya koyarak kullanıcılarına crop sutyen anlayışını sunar. Peki tam olarak nedir bu bralet? Üçgen bir yapısı bulunur. Gövde çevresini sıkıca saran kimi zaman ince