Sepetim (0 Ürün)
GİRİŞ YAP

Öğretmenler Günü Hediyeleri

0 Ürün Sayısı
Görünüm:
loading

Öğretmenler Günü Hazırlıkları Başlıyor

Okul öncesi yaş döneminin tamamlanması ile birlikte çoktan başlamış olan eğitim dönemi öğretim sürecini beraberinde getirerek devam eder. Uzun yıllar süren ve yoğun emek gerektiren bu sürecin baş aktörü başından sonuna kadar yolunuza ışık tutan öğretmenlerdir. Çok küçük yaşlardan itibaren aileden sonra en sık görülen kişi olan öğretmenler, hem destekleyici ve yol gösterici bir yetişkin hem de değerlerine hayran olunan birer idol olarak görülür. Sorunların çözümüne tıpkı bir aile üyesi gibi koşulsuz sevgi ve empatiyle yaklaştıkları için öğrencilerin gelecekteki yaşantılarını şekillendirmelerinde rolleri çok büyüktür. Öğretmenlerin öğrenciler üzerindeki bu etkisi, aralarında sıkı bir bağlılık duygusunun geliştirilmesini sağlar. Bu bağlılığı öğretmene göstererek ona duyulan saygı ve sevgi hislerini sembolik biçimde ifade etmek için her yıl birçok ülkede belirli günlerde Öğretmenler Günü kutlanmaktadır.

Öğretmenler Günü için Hazır mısınız?

Eğitim hayatlarına henüz yeni adım atan miniklerin zihinlerinde “Öğretmenler Günü nedir?” veya “Öğretmenler Günü ne anlam ifade etmektedir?” soruları canlanabilir. Eğitimciler için oldukça anlamlı bugünü ve nasıl ortaya çıktığını çocuklara anlatmak genellikle ebeveynlere ve yine öğretmenlere düşmektedir. Dünyanın birçok bölgesinde çeşitli sebeplerden dolayı farklı tarihlerde kutlanan Öğretmenler Günü 24 Kasım günü Türkiye’de öğretmenlere armağan edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri tarafından ilan edilen başöğretmenlik unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım her sene aynı tarihte resmi törenlerle kutlanmaktadır. 23 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlıkların başladığı, öğrencilerin öğretmenlerine olan minnettarlıklarını ifade edebilmek için tatlı bir telaş içine girdikleri gündür. 24 Kasım yaklaşırken öğretmenlere özel indirimler ile birbirinden güzel hediyeler alınır, şiirler okunur ve öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekecek etkinlikler düzenlenir. Hediye seçimi yapabileceğiniz mağazalar Öğretmenler Günü’ne özel indirimler sunarlar. Böylece her bütçeye uygun bir armağan bulmak kolaylaşmaktadır. Giyim, aksesuar gibi birçok alanda seçilebilecek uygun bir hediye ile 24 Kasım öğretmenler ve öğrenciler için güzel duyguların paylaşıldığı bir şenliğe dönüşür. Armağanlarını öğretmenlerine takdim ederken onlara çabalarının karşılığında bir teşekkür ifadesi sunan öğrencilerin heyecanı erkenden başlamaktadır. Bu sadece öğrencilere özgü bir heyecan değildir. Çevrenizdeki öğretmenlik mesleğini icra eden sevdiklerinizi mutlu etmek isteyebilirsiniz. Bu kişiler anneniz, babanız, eşiniz veya dostunuz olabilir. Bunun için 24 Kasım Öğretmenler Günü kampanyaları sizlere uygun hediyeyi bulmak konusunda yardımcı olacaktır.

Size ve Sevdiklerinize Özel 24 Kasım İndirimleri

Her yıl genellikle kasım ayında başlayan Öğretmenler Günü’ne özel fırsatlar kıymetli öğretmenlere alınacak hediyeler için ekonomik seçim imkanı sunmaktadır. Uzunca bir yaz tatilinin ardından Türkiye’de genellikle eylül ayında eğitim-öğretim dönemi başlamaktadır. Yaklaşık 2 ay sonra 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlıkların başlaması öğretim hayatına ilk adımlarını atan ilkokul öğrencilerinin aklında “Öğretmenler Günü ne zamandır?” sorusuna alacakları cevabın yanında “24 Kasım ne olduğu için bugüne özel bir tarih olarak seçildi?” gibi soruların art arda sıralanması muhtemeldir. Yanıtlarını aldıktan sonra öğretmenlerine kendilerini özel hissettirecek armağanı bulmak için velilerine veya arkadaşlarına danışabilirler. Bu noktada öğretmeni yakından tanımak, tarzı ve beğenileri hakkında fikir oluşturmak açısından faydalı olacaktır. Öğretmen Günü anlamlı kılan hediyeleri güzel dileklerle birlikte kabul ederken zevkine hitap eden bir armağan seçmek kullanışlı olması bakımından yararlı olabilir. Her geçen yıl 24 Kasım kampanyaları kapsamında birbirinden farklı ürünler mağaza raflarını süslemektedir. Bu ürünler arasından en çok tercih edilenleri veya en uygun fiyatlı olanları inceleyebileceğiniz gibi arama kriterlerinize göre araştırmanızı kategorize edebilirsiniz. Hediye seçimi yaparken cinsiyet filtresi uygulamak bu anlamda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Hediye alınacak kişi erkek bir öğretmense gömlek, kemer, erkek cüzdan gibi seçenekler ön plana çıkarken kadın öğretmenler için bluz, fular, takı aksesuarları sıklıkla tercih edilmektedir. Öğretmenler Günü kampanyaları bunun gibi arama ölçütleri etrafında şekillendirilmektedir. Böylece seçeceğiniz ürün veya ürünler için çeşitli kategorilerde sunulan indirimlerden faydalanmanız mümkün olmaktadır.

Öğretmenler Günü 2021 Yılında Muhteşem Geçecek

Tıpkı diğer özel günler gibi Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü gelmeden önce hazırlıkları başlayan bir yıldönümüdür. Çevrenizde kendisini kutlayarak gününü değerli kılmak isteyeceğiniz öğretmenler varsa bu tarihi önceden not etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Böylece “24 Kasım Öğretmenler Günü mü?” diye düşünmek zorunda kalmaz ve yoğun temponuz arasında “Öğretmenler Günü hangi gün?” sorusunun yanıtından emin olabilirsiniz. Öğretmenler Günü, kutlanan diğer önemli tarihler gibi her sene farklı günlere denk gelmektedir. Bu durumda içinde bulunduğunuz yıl için “24 Kasım Öğretmenler Günü hangi gün?” sorusunun yanıtını öğrenmek için takviminize göz atabilirsiniz. Bazı yıllarda bu günün hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle okullardaki kutlamalar hafta içi bir gün belirlenerek yapılabilmekte veya programın uygunluğuna göre 25 Kasım Öğretmenler Günü adına düzenlenen edilen yemek organizasyonları için ideal bir tarih olarak seçilebilmektedir. 2021 Öğretmenler Günü bu yılın takviminde kasım ayının son çarşamba gününe denk gelmektedir. Bütçe dostu alışverişler için ekim ayı sonundan itibaren 24 Kasım Öğretmenler Günü indirimleri takip edilmeye başlanabilir. Hediye seçimi yaparken öğretmenin yaş aralığı, eğitim verdiği branş ve kişilik özellikleri uygun tercihi yapabilmek için fikir verecek kriterlerdendir. Bu ölçütleri göz önünde bulundurarak alacağınız armağan, kullanıcısına daha çok hitap edecek ve memnun edecektir. Hediye ararken yakından takip ettiğiniz mağazaların Öğretmenler Günü indirimleri arasında yapacağınız küçük bir karşılaştırma; kaliteli, hesaplı ve en çok ürün çeşitliliğini sunan markayı kolayca tercih edebilmenize olanak sağlayacaktır.

DeFacto’dan Öğretmenler Gününe Özel Kampanyalar

Tıpkı yılbaşı, sevgililer günü ve anneler günü gibi Öğretmenler Günü indirim sezonunun açıldığı bir tarihtir. 24 Kasım tarihine özel kampanyalardan kendiniz ve sevdikleriniz için de yararlanmanız mümkündür. Bu tarihler yaklaştığında beğendiğiniz bir ürünün indirime girdiğini görebilirsiniz. Alışverişlerinizi özel günlerin yaklaştığı tarihlerde yapmak ekonomik açıdan fayda sağlayacaktır. Öğretmenler Günü indirimi kapsamında öğretmenlerin kendisine özel fiyatlandırmalar uygulanabilmektedir. Bu sayede öğretmenlerin kendileri için yapacakları alışverişlerde kampanya kapsamında o güne veya haftaya özel indirimlerden yararlanması mümkündür. Sürdürebilir bir yaşam anlayışı ile doğayı korumak adına çalışmalar yürüten TEMA Vakfı’nın Öğretmenler Gününe özel olarak hazırladığı eğitim sertifikaları mevcuttur. Çocukların doğayı tanıma sevme ve koruması adına düzenlenen TEMA Vakfı eğitimlerine öğretmeniniz adına bağışta bulunarak hem bir eko-projeye katkıda bulunabilir hem de öğretmeninizi manevi açıdan mutlu edebilirsiniz. TEMA Vakfı Öğretmenler Günü hediyesi bağış sonrasında takdim edilen bir geri dönüştürülebilir sertifikadan oluşmaktadır. En az 3 çocuğun doğa konusunda bilinçlendirilmesine yönelik bu çalışma eğitime gönül vermiş kişiler için anlamlı bir hediye olacaktır. Satın almayı düşündüğünüz armağanı belirledikten sonra nereden alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bunun için ürünleri doğrudan mağazaya giderek almayı veya online alışverişi düşünebilirsiniz. Öğretmenler Günü kampanyası kapsamında bu platformlarda çok sayıda fırsat ürünü ön plana çıkmaktadır. Önemli olan kaliteli alışverişi uygun fiyata yapabileceğiniz bir marka tercih etmenizdir. Bunun için DeFacto mağazalarını ziyaret edebilir, aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Ne Hediye Alınır?

Öğretmenler Günü için hediye alınacak kişinin giyim tarzı, ilgi alanları veya sık kullandığı eşyalar göz önünde bulundurularak seçim yapılabilir. Hediye tercihi yaparken cinsiyet faktörü de göz ardı edilmemelidir. Kadın öğretmenlere göre birbirinden şık gömlek, ceket, etek gibi her beden ölçüsüne uygun giyim ürünlerinin yanında çanta, takı, fular tarzı aksesuarları bulunmaktadır. Erkek öğretmenler içinse klasik veya spor tarza uygun gömlekler, farklı modellerdeki tişört ve kazakların yanında kemer, kravat, şapka, bere gibi ürünler hediye seçenekleri arasında yer alabilir.

Öğretmenler Günü Nasıl Kutlanır?

Öğretmenler Günü’nü kutlamanın çeşitli yolları vardır. Okullarda Öğretmenler Günü genellikle müsamereler düzenlenerek, öğretmenlere küçük hediyeler verilerek ve onları coşkuyla anarak kutlanır. Öğretmenler Gününü bireysel olarak kutlamak da mümkündür. Bunun için öğretmene düşünülmüş ve anlamlı bir hediye ya da çiçek alabilir, şiir yazabilir veya kendisiyle yapılabilecek bir aktivite düzenleyebilirsiniz. Hepsi güzel bir teşekkür ifadesi olarak öğretmeninizi mutlu edecektir.

Öğretmenler Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri tarafından kendisine verilen başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gün 24 Kasım 1928’dir. Doğumundan 100 sene sonra 1981 yılı Atatürk Yılı olarak belirlenmiş ve başöğretmen ilan edildiği 24 Kasım günü Öğretmenler Günü ülke çapında her sene kutlamaya karar verilmiştir. Böylece o tarihten bugüne Öğretmenler Günü her yıl gerçekleşen bir anma ve kutlama ritüeline dönüşmüştür.

Öğretmenler Günü Yemeğinde Ne Giyilir?

Öğretmenler Günü yemeğinde giyilecek kostüm, yemek organizasyonunun gerçekleşeceği ortamın resmiyetine göre değişebilir. Eğer çok ciddi bir ortamda yemek yenilecekse klasik takımlar, ceketler ya da gömlek, kalem etek ve kumaş pantolonlar tercih edilebilir. Öğretmenler Günü yemeği için düzenlenen yemek daha rahat ve samimi bir ortamda yenilecekse tişörtler, kazaklar ve sweatshirtler gibi görece resmi olmayan kıyafetler giymekte sakınca yoktur.