Sepetim (0 Ürün)
GİRİŞ YAP

Omuz Çantası

0 Ürün Sayısı
Görünüm:
loading

Şıklığınızı Tamamlayan Omuz Çanta Modelleri

Çantalar günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğunuz eşyaları gittiğiniz her yere taşıyabilmenizi sağlayan mucize ürünlerdir. Cüzdan, telefon, not defteri, gözlük gibi birçok malzemeyi içine sığdırabilen çantalar, eşyalarınızı kategorize ederek kaybolmamalarını sağlamakla hayatı kolaylaştırır. Genellikle bedene askılarla sabitlenerek kullanılan çantaların yalnızca elde taşınabilen türleri de mevcuttur. Bu nedenle çanta insanların kullanım ihtiyacına göre çeşitlendirilmiş bir üründür. Çantalar çoğunlukla vücuda asıldığında ağırlık verdiği bölgeye göre isimlendirilir. Örneğin bel çantaları genellikle en çok lazım olacak küçük parçaları güvenli bir şekilde vücudun ön kısmında taşımak üzere minimal olarak tasarlanır. Taşıdığı yükü bel bölgesinde hissettiğiniz bir üründür. Seyahatlerde, turistik gezilerde ve günlük kullanıma oldukça elverişlidir. Sırt çantalarıysa geniş iç hacmi dolayısıyla daha büyük parçaları sığdırabilmeniz için kolaylık sağlar. Defter, kitap ve ihtiyaç duyulabilecek birçok şeyin taşınabilmesine olanak sağladığından öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen bir çanta çeşididir. Yaygın kullanımı olan bir başka çanta türüyse omuz çantalarıdır. Her alanda kullanıma uygun şekilde üretilen modelleri, kadın ve erkeklere hitap eden çeşitli tasarımları bulunmaktadır. Erkek omuz çantası deri detaylarıyla donatıldığında oldukça ilgi çekici olmaktadır. Kadın omuz çanta modelleri arasında da deri kullanımı oldukça popülerdir.

Küçük Omuz Çantası ile Kendi Tarzınızı Yaratın

Omuz askılı çanta olarak bilinen omuz çantalarının özelliği dışarı çıkarken yanınıza almak isteyeceğiniz eşyaları ağırlığını omuz bölgesine vererek kolayca taşıyabilmenizi sağlamaktır. Genellikle tek koldan omuza asılan bu çanta tipinin elde taşımaya yönelik ek kayışı olan modellerine de rastlamak mümkündür. Her boyutta ve her tarza uygun çeşitli modelleri bulunmaktadır. Pratik ve şık bir kullanım için ihtiyacınıza göre ideal omuz çantası boyutunu ve modelini seçmeniz gerekmektedir. Eğer çok fazla eşyayı bir arada taşıma kapasitesi olan çoğunlukla az göze sahip gösterişli çantalardan hoşlanıyorsanız büyük omuz çantası modellerini incelemenizde fayda vardır. Daha minimal bir tarzdan hoşlanıyor ve temel birkaç eşyanızın yanınızda olmasını yeterli buluyorsanız farklı renk ve modellerdeki küçük omuz çantası çeşitlerine bakabilirsiniz. Omuz çantası iki yanından eşit şekilde tutturulmuş kayışla omuza asılır. Evrak çantasından daha yumuşak bir forma sahiptir. Üretildiği malzemeye göre sertlik derecesi değişebilir. Örneğin deri omuz çantası yapısı itibarıyla içine konulan malzemeye göre şekil alıp daha kolay esneme özelliği gösterebilir. Sert kalıbı olan çantalar omza asılan bir kutu gibidir ve formunun izin verdiği ölçüde eşya kapasitesine sahiptir. Çantanın daha korunaklı olabilmesi için ağız kısmı farklı modellerde tasarlanmaktadır. Çanta ağzını kapatma yöntemi olarak kapak, fermuar, çıtçıt veya düğme tarzı aksesuarlar kullanılabildiği gibi genellikle bez çantalarda rastlanan ağzı açık modellerine rastlamanız da mümkündür.

Sıra Dışı Kadın Omuz Çantası Modelleri ile Sezona Muhteşem Başlayın

Omuz çantası kadın kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen bir aksesuardır. Şekil ve renk çeşitliliğiyle kolayca istediğiniz modeli bulabileceğiniz omuz çantaları arasında tercih yaparken kararsız kalabilirsiniz. Bunun için önce alacağınız çantayı nerede ve hangi sıklıkla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Davetlerde, konserlerde veya yalnızca özel günlerde kullanacağınız bir ürün arıyorsanız mini omuz çantası modelleri hafif ve şık duruşlarıyla ilginizi çekebilir. Renk konusunda kararsız kalanlar için siyah omuz çantası çoğunlukla her kıyafetle uyum göstereceği düşünülerek tercih edilebilir. Ancak kahve tonlarında klasik veya spor bir kombinin tamamlayıcısı genellikle kahverengi omuz çantası olmaktadır. Eğer kostümünüzde çok fazla kahverengi kullandıysanız bu tonlarda boğulmamak adına hardal rengi büzgülü bir model ile sonbahar esintisi yaratabilirsiniz. Özellikle kot ve keten kumaşla birlikte kullanıldığında göz alıcı bir etki bırakan beyaz omuz çantası askı olarak zincir detayıyla süslendiğinde gece elbiselerinizin vazgeçilmez parçalarından birine dönüşebilir. Modanın yönünü büyük aksesuarların görkemine çevirmesiyle büyük omuz çantası kadın kullanıcılar arasında son dönemde çok sık tercih edilir olmuştur. Omuz çanta modelleri arasında tek omuza asılan veya bir omuzdan çapraz olarak inen çanta türleri bulunmaktadır. Çapraz omuz çantası ağırlığı iki yana bölüştürmesiyle kullanım kolaylığı sağlar. Böylece sağ omuza takılan çanta göğüs ve sırttan çapraz bir şerit halinde inerek belin sol tarafında durur. Aynısı sol omuz için de geçerlidir.

Kendinize Uygun Erkek Omuz Çantası Modelini Bulmak Artık Zor Değil

Çantaların birçoğunun kayış kısmında askı boyunu ayarlamak için kemer toka bulunmaktadır. Sap uzunluğu ayarlanan çantalarınızın belde veya kalça kısmında durmasını sağlayabilirken iyice kısaltarak tek omuz çanta şeklinde kol altında da kullanabilirsiniz. Çapraz omuz çantası kadın modelleri arasında genellikle yaz ve bahar döneminde sıklıkla tercih edilen ürünlerden biri olan hasır omuz çantası hemen her kombinle uyum gösteren bir yapıdadır. Günlük kullanıma uygun olduğu gibi plaj tarzı yerlerde hasır şapkalarla çok şık bir görünüm oluşturmaktadır. Omuz çantası erkek kullanıcılar için de şık bir aksesuar olarak bilinir. Genellikle erkek omuz çantası çapraz askılı çanta olarak kullanıldığında daha kolay takılmaktadır. Bu tek omuzdan asılan erkek çantaları daha az kullanılıyor anlamına gelmemektedir. Birden fazla gözü olan erkek omuz askılı çanta modelleri şık ve sade duruşları ve ayarlanabilir kayışlarıyla tercih edilen ürünler arasındadır. Çok sayıda model ve renk seçeneği arasından omuz çantası alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Çanta seçerken kaç gözü olduğuna ve bunların hangi yöntem kullanılarak açılıp kapandığına dikkat etmelisiniz. Çantanın yapımında kullanılan malzeme ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle omzu kesmeyecek ve terletip tahriş etmeyecek bir kayışı olanlarından tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Son trend omuz çantası kadın modellerini ve her yerde rahatça kullanabileceğiniz erkek omuz çanta çeşitlerini DeFacto’da kolayca bulabilmeniz mümkündür.

Omuz Çantası Nasıl Takılır?

Omuz çantası sap uzunluğuna göre çapraz veya tek omuza asılarak kullanılabilir. Elde taşımak üzere yapılan ek bir kordonu varsa oradan tutularak da kullanılabilir. Erkek çapraz omuz çantası modeline göre klasik veya spor kıyafetlerle birlikte takılabilir. Kadın omuz çantası modelleri de aynı şekilde tarzınıza uyumlu olarak seçeceğiniz tüm kıyafetlerinizle takılabilir şekilde tasarlanmaktadır.