Sepetim (0 Ürün)
GİRİŞ YAP
110 Ürün Sayısı
Görünüm:

Relax Fit Çiçekli Volanlı Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Relax Fit Dik Yaka Uzun Kollu Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Kuşaklı Uzun Kollu Maxi Elbise

169,99 TL
Sepette %30 İndirim
118,99 TL

Çiçek Desenli Volan Detaylı Relax Fit Maxi Elbise

229,99 TL
Sepette %30 İndirim
160,99 TL

Çizgili Relax Fit Kuşaklı Keten Maxi Gömlek Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Çizgili Kuşaklı Relax Fit Maxi Poplin Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Volanlı Çicek Desenli Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %40 İndirim
179,99 TL

Desenli Hakim Yaka Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Volanlı Çicek Desenli Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %40 İndirim
179,99 TL

Gömlek Yaka Relax Fit Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %20 İndirim
239,99 TL

Gömlek Yaka Relax Fit Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %20 İndirim
239,99 TL

Oval Kesimli Kuşak Detaylı Gömlek Yaka Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %20 İndirim
239,99 TL

Yakası Bağcıklı Volanlı Balon Kollu Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Volanlı Düğmeli Yaka Balon Kollu Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %40 İndirim
179,99 TL

Relax Fit Pötikare Desenli Maxi Poplin Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Gömlek Yaka Bağcık Detaylı Uzun Kollu Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Brode Volan Detaylı Kat Kat Maxi Elbise

229,99 TL
219,99 TL
Sepette %50 İndirim
109,99 TL

Volanlı Beli Bağcıklı Balon Kollu Maxi Elbise

149,99 TL
139,99 TL
Sepette %50 İndirim
69,99 TL

Volanlı Beli Bağcıklı Balon Kollu Maxi Elbise

149,99 TL
139,99 TL
Sepette %50 İndirim
69,99 TL

Beli Büzgü Detaylı Maxi Elbise

129,99 TL
Sepette %30 İndirim
90,99 TL

Zebra Desenli Volanlı Uzun Kollu Maxi Elbise

209,99 TL
Sepette %50 İndirim
104,99 TL

Çiçek Desenli Volan Detaylı Balon Kollu Maxi Elbise

229,99 TL
Sepette %30 İndirim
160,99 TL

Volanlı Beli Bağcıklı Balon Kollu Maxi Elbise

149,99 TL
139,99 TL
Sepette %50 İndirim
69,99 TL

Volanlı Çicek Desenli Maxi Elbise

299,99 TL
Sepette %30 İndirim
209,99 TL

Beli Büzgü Detaylı Maxi Elbise

129,99 TL
Sepette %20 İndirim
103,99 TL
loading

Dikkat Çekici Uzun Elbise Modelleri

Uzun elbise, günümüz moda trendleri arasında oldukça tercih edilen modeller arasındadır. Her ne kadar sadece yaz veya bahar aylarına özgü bir parça olarak düşünülse de kış aylarının da joker kıyafeti olmaktadır. Uzun elbiseler kişilerin rahat hareket etmesini sağlarken bir yandan da hızlı kombin yapabilme imkanı da tanımaktadır. Uzun elbise seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

Minyon bir vücut türüne sahip kişiler daha küçük desenli elbise modellerini tercih ederek daha güzel bir görünüme sahip olabilirler. Normal kilosundan daha fazla kiloya sahip kişiler büyük desenli elbise modellerini seçerek daha zayıf görünebilirler. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, desenlerin fazlalık olan bölgelere gelmemesi olmaktadır. Böylece daha zayıf bir görüntü elde edebilirsiniz. Çizgili elbise modellerini seçerek göründüğünüzden daha uzun veya zayıf görünebilirsiniz. Kıyafet seçimlerinde en önemli unsur kalitedir. Elbisenin kumaş kalitesi, kişinin üzerindeki görünümünü büyük ölçüde etkilemektedir. Mevsime uygun kıyafet seçmek oldukça önemlidir. Kış aylarında daha sıcak tutan kumaşlar tercih edilmesi gerekirken yaz aylarında pamuk gibi teri emen kumaş türleri tercih edilmelidir. Tesettür giyim kategorisinde de değerlendirebileceğiniz uzun elbise modelleri üzerine uygun renkteki şallar ile tamamlayıcı aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Uzun Elbise Kombinleri

Günümüz moda trendlerinde uzun elbiseler kurtarıcı özelliktedir. Gün içinde veya özel günlerde tercih edebileceğiniz uzun elbise modelleri ile kolayca kombin yapma şansı elde edebilirsiniz. Yaz aylarında efil efil esen uzun elbise modelleri ile gün içinde rahat edebilme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca kişilerin kendi bedenine uygun giydikleri uzun elbiseler daha uzun ve daha zayıf bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Uzun elbise modelleri giyerken dikkat edilmesi gereken birkaç küçük nokta bulunmaktadır.

Daha çok sadelik isteyen ve kombin yapmakta zorlanan kişiler tek renkte olan uzun elbise modellerini tercih edebilirler. Ayrıca tek renk uzun elbise modelleri fazla kiloları gizlerken daha uzun boylu görünmenizi de sağlamaktadır. Tek renk uzun elbiseleri kombinlerken kemer gibi tamamlayıcı eşyalar kullanabilirsiniz. Güzelliğin sırlarından olan dekolte, kararında olduğu zaman muhteşem bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır.

Kadınların en çok sevdiği parçalardan olan dantel, yazlık uzun elbise modellerinde de oldukça tercih edilmektedir. Bu tür kıyafetlerin altına sandalet gibi açık ayakkabılar giyebilirken topuklu modelleri de tercih edebilirsiniz. Kısa boylu kadınlar günlük uzun elbise tercihlerinin altına topuklu ayakkabı giyerek daha uzun boylu bir görünüm elde edebilirler. Uzun boylu kadınlar sandalet tarzı ayakkabılar seçebileceği gibi yırtmaçlı uzun elbise modellerini de tercih edebilirler.

Uzun Elbise Kumaş Kalitesi

Kıyafetlerin görünümünü etkileyen en önemli unsur kumaş türü olmaktadır. Bazı kumaş türleri elbisenin daha dökümlü görünmesini sağlarken bazıları daha toplu gözükmesini sağlamaktadır. Bu yüzden uzun elbise seçimi yapılırken kumaş türüne dikkat edilmelidir. Uzun elbiselerde tercih edilmesi gereken kumaş türlerine dikkat ederek kaliteli ve uzun ömürlü giysiler alabilirsiniz.

Giyim sektöründe en fazla kullanılan kumaş türü pamuktur. Sağlıklı kumaşlar arasında bulunan pamuk, doğal liflerden oluşmaktadır. Oldukça dayanıklı olmasının yanı sıra rahat bir özelliğe sahiptir. Nemi ve teri dışarı yansıtması ile uzun elbise yazlık modelleri serin tutan pamuk, kış aylarında da kişileri sıcak tutmaktadır.

Petrol ürünleri aracılığı ile üretilen polyester, temel itibari ile bir plastik olmaktadır. Polyester ile üretilen uzun elbiseler yumuşak bir yapıya sahipken daha parlak bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca çabuk kırışmamakla beraber ütü de gerektirmemektedir. Sudan kolayla etkilenmeyen polyester kumaş, mikroorganizmaların üremesini engellemektedir. Oldukça dayanıklı olması veçabuk salınmaması özelliği ile uzun elbiselerde oldukça tercih edilmektedir. Elastik bir yapıya sahip olması ile eski haline çabucak dönmektedir. Ter tutmaması ile yaz aylarında oldukça tercih edilmesi ile birlikte vücut hareketlerini kısıtlamamaktadır. Kayın ağacından üretilen vikoz, yüksek oranda nem tutma özelliği ile terletmeyen bir yapıya sahiptir. Üzerine baskı yapması kolay olmasının yanı sıra uzun yıllar boyunca renklerini korumaktadır. İnsan vücudu için sağlıklı olan kumaş türleri arasında olmaktadır. Özelliğine uygun yıkandığı takdirde uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Modanın Yeni Trendi Uzun Elbise

Her tarza uygun uzun elbise modelleri ile kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Klasik modelleri tercih eden kişiler daha çok elastan kumaştan üretilen düz renkli uzun elbiseler altına topuklu giyerek görünümlerine şıklık katabilirler. Her mevsim giyilebilen elbise modelleri kış aylarında da kendini göstermektedir. Bu mevsimde giyebileceğiniz uzun elbise modelleri üzerine çeşitli renkteki kazaklar ile kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ayrıca uzun hamile elbiseleri olarak da kullanılabilmektedirler. Vücut tipine uygun kıyafet seçimi yaparak mükemmel kombinler oluşturabilirsiniz. Armut vücut tipine sahip kişilerin en göze çarpan bölgeleri basenleridir. Bu yüzden uzun elbise tercih ederken dikkati üst tarafa çekmek gereklidir. Bu yüzden bu vücut tipine sahip kadınlar straplez veya göğüs dekolteli uzun elbise modellerini tercih etmesi gereklidir. Ters üçgen vücut tipine sahip kadınlar, daha çok kayık yaka kesimi olan uzun elbise modellerini tercih etmeleri gereklidir. Çünkü bu vücut tipindeki kadınların omuz kısmı geniş olurken bel kısımları daha ince olmaktadır.

Üst ve alt kısımları eşit olan dikdörtgen vücut tipine sahip kadınların iç çamaşırlarına dikkat etmeleri gereklidir. Ayrıca V tipi yaka kesimli uzun elbiseler ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Yuvarlak karın ve büyük göğüse eşlik eden bir basen genişliğine sahip kadınlar oval vücut tipine sahip olmaktadır. Bu vücut tipinde en dikkat çeken kısım karın bölgesi olduğu için daha çok düz renkler, V kesim yaka ve basen kapatıcı kadın uzun elbise modelleri tercih edilmelidir.

DeFacto ile Kaliteli Uzun Elbise Modelleri

Uzun yıllar boyunca hizmet veren DeFacto, giyim modasının öncüleri arasındadır. Gerek alt giyim gerekse üst giyim modellerinde benzersiz ürünler üreten marka, kumaş kalitesi ile de kendini kanıtlamıştır. Her renkte üretilen elbise modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ayrıca marka aracılığı ile satın alabileceğiniz uzun elbise tesettürlü modeller de bulunmaktadır. Elbise modellerinde renk uyumunu yakalayarak aklınızdaki kombini hayata geçirebilirsiniz.

Beyaz renkteki elbise modelleri ile mavi, siyah ve kırmızı renkteki tamamlayıcı eşyalar olan kolye, halhal, ayakkabı gibi aksesuarlar tercih edilebilmektedir. Daha çok klasik bir görünümde olan bej renk uzun elbiseler, kırmızı, beyaz, mavi, siyah renkteki fularlar ile tamamlanabilmektedir. Ayrıca gümüş renkli kolyeler klasik görünümü arttırmaktadır.

Yaz aylarının renkleri olan pembe uzun elbiseler ile açık mavi, kahverengi, beyaz, turkuaz, gri, nane yeşili renklerindeki şal ve kadın ayakkabıları tercih edilebilmektedir. Kırmızı uzun elbiseler en dikkat çekici parçalar arasında bulunmaktadır. Kırmızı uzun elbiseler ile somon, mavi, sarı, yeşil, siyah ve pudra gibi renklere sahip tamamlayıcı eşyalar kullanılabilmektedir. Siz de birçok seçenekteki uzun elbise abiye ve günlük uzun elbise modelleri Defacto ile temin edebilirsiniz. Her daim müşterilerini ön planda tutan markamız, ödeme kolaylığı için birçok seçenek de sunmaktadır. Kalite ve güven için Defacto tercih edilmelidir.