/Content/themes/Lang/flags/svg/tr.svg
Ülke - Dil Ayarları Ülkeniz  
  • Mağazada Değişim
  • Hızlı Teslimat
Para Birimi
Şu an

mağazamızdasınız.
Başka Mağazaya Geçin
Mağazadan Alışveriş

Maske Çeşitleri

Ürün Sayısı 109

loading
Yukarı Git
Covid 19 salgını ile birlikte korona virüsten ve diğer salgın hastalıklardan korunmak, hastalığın yayılmasını önlemek ve sağlıklı bir hayat için maske kullanımı çok önemli hale geldi.  Maskelerin farklı birçok çeşidi var. Bunlar; yıkabilir maskeler, steril maskeler, cerrahi maskeler, beyaz maskeler, koruyucu yüz siperlikleri, tek kullanımlık maskeler, 3 katlı maskeler, virüs maskesi, lastikli maske, telli maske, telsiz maske, antibakteriyel maskeler, desenli maskeler, renkli maskeler olarak sıralanabilir. 

Maskeler - Hijyen Noktası kategorisinde uygun fiyatlı erkekler, kadınlar, çocuklar için desenli yıkanabilir maskeler, telli maskeler, koruyucu yüz siperlikleri, antibakteriyel maskeler, grafik baskılı maskeler, beyaz maskeler ve alkol bazlı el dezenfektanları ile tek kullanımlık tulumlar seni bekliyor. Hadi bu ürünlere birlikte göz bakalım.

Yıkanabilir Maskeler

Çiçek, kamuflaj, zebra desenli, unicorn, renkli, kuru kafa, yazı baskılı birbirinden farklı desende ve baskıda yıkanabilir maske bulunmaktadır. Yıkanabilme özelliği ile bu maskeler birden çok kez kullanılabilir. Bazı modellerin İç tarafında tek kullanımlık maske koyulabilen cep bulunmaktadır. Yüze tam uyum sağlar. Aksesuar amaçlı kullanım içindir tıbbi/cerrahi maskeler değildir. Her kullanımdan sonra yıkanarak kurutulması tavsiye edilir.

Tek Kullanımlık Beyaz Maskeler

Günlük olarak 1 kez kullanıla bilen maskelerdir. 3 katlı lastikli cerrahi maske, telli maske gibi çeşitleri ve özellikleri vardır. Telli maskeler burun kısmında yer alan tel sayesinde daha iyi hava izolasyonu sağlar. Bazı modeller antibakteriyel kumaştan üretilir. Gün içerisinde duruma göre elle maskeye temas edilmişse değiştirilmelidir.

Yüz Koruyucu Siperlikler

Yüzün sıçrama ve püskürmelerden korunmasına yardımcı olurlar. Lastikli kafa bantlı modellerinde genişlikleri ayarlanabilir. Alına gelen bölüm yumuşak süngerli modeller tercih edilirse alın bölgesinde iz yapmaz. Sabit şeffaf koruyucuları vardır. Bu koruyucular bazı modellerde değiştirilebilirken, bazı modellerde sabit olarak kullanılır. Maskeler ile kullanılması tavsiye edilir.

Alkol Bazlı El Dezenfektanı

Bakteri ve virüslere karşı el dezenfeksiyonu sağlarlar. Hastaneler, ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, laboratuvarlar gibi sağlık hizmeti veren yerlerde, işyerleri, alışveriş merkezleri, marketler gibi kalabalık ortamlarda ve evlerde kullanılırlar. Dermatolojik olarak test edilmiş el dezenfektanı kullanımı tavsiye edilir.

Tek Kullanımlık Beyaz Tulumlar

Kıyafetlerin üzerine giyilerek kullanılırlar. Olası bir sıçrama, püskürme, aksırmada damlacıkların vücuda ve giysilere nüfus etmesini önlemek için kullanılırlar. Belli yoğunluğa kadar olan sıvıları geçirmemeleri gerekir. Kol ve paça uçları, yüze gelen kısımları lastikli modellerin tercih edilmesi önerilir.  

Maske Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Uzmanlar maske seçerken içerinde üç katlı filtre olmasının, burun çevresini sarmasının, yüze tam uyum sağlamasının, içinde tel olmasının kritik öneme sahip olduğunu belirtiyor. İyi bir maske seçerken maske fiyatlarının ne olduğu çok öneme sahip değil. Piyasa da ekonomik fiyata kaliteli standartlarda maske bulmak mümkün.

Maske Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Maske kullanırken dikkat edilmesi gereken kuralların başında, maske takmadan önce ve taktıktan sonra ellerin hijyenik bir şekilde çok iyi yıkanması. Maske yüzümüzde takılı iken ellerimizle maskeye dokunulmaması. Eğer kullanım sırasında eller maske ile temas ettiyse eğer mümkün ise maskenin değiştirilmesi gerekmektedir.
Kapat